Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy Kam?

Dva hudební filmy, koncerty, a divadelní premiéra. Listopadová kulturní nabídka je velice lákavá.

Hned na začátku měsíce si můžete vybrat, jestli skočit na Bona a U2, anebo na Georga Harrisona (a Beatles). George Harrison je hlavní postavou filmového dvouprogramu. František Fuka o filmu píše: První film je dokument o skupině Beatles, kde je možná o trošičku více zdůrazňován George Harrison (hlavně v úvodním segmentu o jeho dětství), ale kdybyste nevěděli, jak se film jmenuje, asi byste si toho zdůrazňování ani nevšimli. Je to výborný dokument, poskládaný výhradně z historických audio a video záznamů (nahraných před mnoha desetiletími i před pár lety), bez jakýchkoliv vysvětlujících komentářů, a přesto celkem snadno pochopitelný i pro někoho, jako jsem já (viz vysvětlivka na konci recenze). Ohodnotil bych ho 90 %. Druhá polovina pak je dokument o sólové dráze a životě Harrisona poté, co odešel z Beatles. Opět je velmi sympatické, že se Scorsese nesnaží předkládat nějaké své názory na Harrisona a jen nám zprostředkovává názory jiných. Je to veliká chvála, obzvláště od člověka, který veřejně přiznává, že není žádným velkým milovníkem The Beatles. Hraje se v Panoramě od 1. 11.

Koncert U2, který dává rumburské kino na Střelnici, byl natočen na jihoamerickém turné skupiny, které se jmenovalo Vertigo a je ve 3D. Podle fanoušků na csfd.cz je to fantastická podívaná: Tak tohle je vrchol součásné filmové technologie!!!!! Nezapomenutelný a hlavně neopakovatelný zážitek, který mě vtrhl a po celou dobu nepustil. Při sledování mne několikrát doslova zamrazilo v zádech a při With or Without you mě mrazilo celou dobu, protože to jsem si vždycky přál, slyšet tuhle píseň na koncertě a včera se mi to [v kině] poštěstilo … píše třeba Boss321 a procentuelní hodnocení diváků je 92 procent! Na tenhle kousek můžete dojít na Střelnici do Rumburku 2. 11.

Tamtéž potom na živo zahraje legenda české bluegrassové scény – Poutníci, s kterými začínal také třeba Robert Křesťan. Píseň, kterou s nimi mám spojenou, je Hotel Hilary, kterou končíval nejeden mejdan. Tvař se trochu nostalgicky, už tě nikdy nepotkám… Báječná záležitost. A Střelnice 13. 11.

Na Střelnici chystají další premiéru také místní divadelníci – Gogolovu Ženitbu. Premiéra je 20. 11.

md

Tisk Tisk | E-mail E-mail