Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Starostové severní části Šluknovska uhájili policejní oddělení ve Velkém Šenově

policie

Šluknovský výběžek • Policejní oddělení ve Velkém Šenově se s oddělením ve Šluknově slučovat nebude a jeho služby budou zachovány v plném rozsahu. Dohodli se na tom policejní špičky se starosty obcí ze severní části Šluknovska.

Plánovaná systemizace policejních sborů narazila ve Šluknovském výběžku na odpor starostů. Ti nesouhlasili se záměrem policejního prezidia sloučit dvě menší policejní oddělení, šenovské a šluknovské, v jedno velké. Obávali se, že když ve Velkém Šenově zbude jen služebna, že brzy zanikne v rámci úspor i ona a celá severní část výběžku zůstane bez policejní ochrany.

Při úterním (23. 10.) setkání starostů Mikroregionu Sever s policejním prezidentem Martinem Červíčkem a ředitelem krajského ředitelství Ústeckého kraje Tomášem Landsfeldem ve Šluknovském zámku se na toto téma rozvinula široká diskuze. V jejím závěru oznámil policejní prezident, po poradě se svými kolegy, své definitivní rozhodnutí, a to, že se policejní oddělení ve Velkém Šenově se šluknovským slučovat nebude a jeho provoz a úkoly zůstanou zachovány bez omezení a počty policistů na obou odděleních se nebudou snižovat.

„To je velmi dobrá zpráva. Jménem všech občanů Velkého Šenova děkujeme. Policejnímu prezidentovi, náměstku policejního prezidenta, krajskému řediteli a zástupci územního odboru jsme již zaslali děkovný dopis,“ komentoval toto rozhodnutí starosta Velkého Šenova Vladimír Vykoukal.

S průběhem jednání byl spokojen i rumburský starosta Jaroslav Trégr: „Jednání bylo velmi korektní a věcné. Očekával jsem, že nám policie oznámí svůj záměr na slučování a my už to nebudeme moci ovlivnit, ale opak byl pravdou. Vyslechli si argumenty mých kolegů starostů a k naší radosti na ně přistoupili,“ pochvaluje si jednání.

Zástupce policejního územního odboru v Děčíně Daniel Plechatý přiznal, že na schůzku se starosty jeli policisté s tím, že jim nabídnou obě možné varianty – sloučit obě oddělení, což by bylo z policejního hlediska lepší, efektivnější a nijak by to nenarušilo bezpečnost v severní části Šluknovska, nebo zachovat současný stav. „Ačkoliv argumenty starostů byly podloženy více emocemi, než věcnými hledisky, nakonec jsme na ně přistoupili. Nechceme zneklidňovat veřejnost, pro nás je důležité, že v této oblasti zůstanou zachovány všechny služby a že jsme schopni bezpečnost občanů na tomto území zajistit v plném rozsahu, tak jak tomu bylo doposud,“ zdůraznil Plechatý.                                        

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail