Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Gymnazisté mají nový časopis – Gympl Times

S novým školním rokem se na gymnáziu v Rumburku objevila i novinka v podobě školního časopisu. No, novinka… studentské časopisy už naše škola pamatuje – připomeňme např. Občas z let 1993 -1995, od roku 1995 pak Obojživelník, později přejmenovaný na Obojživelný neřád, který vycházel až do roku 2003. V posledních devíti letech se ale moc nedařilo. Teprve letos se dala dohromady skupina nadšenců, kluci i holky od tercie po maturanty, kteří mají chuť podělit se s ostatními o své nápady, zážitky… a zkusit si i všechen ten organizační »šrumec« kolem. Gympl Times by měl být měsíčník, každé číslo bude tématicky jinak zaměřené, v září se věnovalo prázdninám, hudbě a filmu, říjnové číslo přineslo mýty, legendy, strach a nadpřirozeno, v listopadu se bude točit kolem sportu a volného času. Zájem mezi ostatními studenty je zatím obrovský. První číslo bylo vyprodáno během pěti minut. Redakce ale pohotově zareagovala a okamžitě připravila dotisk. Celkem se prodalo 150 výtisků. Malá ukázka na závěr, rozhovor s paní Mgr. Homoláčovou, třídní učitelkou tercie A.

Pracuje se vám se svou třídou dobře? Mají mezi sebou dobré kamarádské vztahy?
Třídní o své třídě musí mluvit jen v dobrém: D. Myslím, že jsem měla štěstí, když jsem vyfasovala právě tuto třídu. Každý z nich něčím vyniká, jsou to osobnosti. Ale dokonalí nejsou, občas člověk musí hrát tu zlou.

Máte nějaký krásný společný zážitek? A také nějaké trapné?
Společné zážitky máme z výletů, bowlingu, bruslení a z lyžařského kurzu. Vzpomněla bych si i na pár trapasů, ale držím při své třídě a práskat nebudu. Nejemotivnější zážitek pro mě byl, když mi přáli letos k narozeninám. (To by mě zajímalo, kdo to na mě prásknul, kolegové).

Chystá vaše třída něco unikátního? Měli jste už nějakou »svou« akci?
1. 4. máme třídní Den naruby. Jde o to, že kluci se obléknou za holky a obráceně. Je legrační koukat na nezasvěcené výrazy ostatních tříd i učitelů. Dále chceme zavést na škole Den čarodějnic. Loni se k nám přidala i paní učitelka Nedvídková, které maska moc slušela.

Jak myslíte, že vnímají žáci vás? Jak může žák vnímat učitele?
Iluze si tedy opravdu nedělám. Pokud se jich na to zeptáte a budou tvrdit, jak jsem báječná a skvělá – mají pravdu.

Chcete něco vzkázat prostřednictvím našeho časopisu ostatním studentům?
Všem bych vzkázala jediné: Jaké si to uděláte, takové to máte… A co vás nezabije, to vás posílí :)

ájé + Eda Žďánský

Tisk Tisk | E-mail E-mail