Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Karáskovy vánoční trhy – mimořádný zážitek

trhy

V půvabném prostředí historického dvora (Bulnheimischer Hof) a na parkovišti u Karáskova muzea v Seifhennersdorfu se konají v neděli 2. prosince tradiční vánoční trhy s více jak šedesáti prodejci z celého Saska a severních Čech.

Na trzích si budete moci zakoupit veselé figurky ze dřeva a keramiky, likéry z lesního ovoce a bylinné produkty z revíru Karla Stülpnera (Krušné hory), originální dřevěné hračky z Jizerských hor, kožešiny domácích zvířat, hornolužické dřevěné obrázky, skleněné obloukové svícny, ručně vyráběné vánoční ozdoby, knížky a obrázky z Horní Lužice a ze severních Čech a mnoho dalšího. Své knihy zde bude prodávat cestovatel Bernd Raffelt, známý svými expedicemi na mopedu.Samozřejmě bude k mání i spousta dobrot a pochutin. Pestrá nabídka zahrnuje čerstvě uzené pstruhy, speciality z divočiny a drůbeže, kozí máslo a sýry, chutné klobásy ze statku, domácí zeleninu, křupavý Karáskův chléb, perníčky z Pulsnitz i horké rakytníkové víno a medovinu.V Karáskově muzeu můžete zhlédnout výstavu fotografií »Na cestě po Karáskově revíru« od Rainera Döringa, která zahrnuje mimo jiné působivé fotografie z příhraniční oblasti Horní Lužice a severních Čech. Dále je k vidění výstava »Tenkrát v DDR – každodenní život«, v rámci které je přiblížena vánoční atmosféra dané doby.

Karásek a jeho kumpáni vás srdečně zvou na tyto vánoční trhy do centra hornolužického příhraničního města Seifhennersdorf od 13.00 do 18.00 hodin. Další informace naleznete na www.karaseks-revier.de

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail