Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Projekt Učení je cesta pomáhá najít pracovní uplatnění

uceni

Podporovat osoby nezaměstnané a zvyšovat jejich uplatnění na trhu práce má za cíl projekt »Učení je cesta«. Do projektu vstoupilo 20 zájemců, kteří prošli pracovní a bilanční diagnostikou, motivačním kurzem, odbornou praxí a kvalifikačním kurzem pro pracovníky v sociálních službách se zaměřením na terénní práci. Kurz byl ukončen závěrečnými zkouškami.Ve Šluknovském výběžku je nyní 20 nově vyškolených a vycvičených pracovníků v sociálních službách. Díky projektu získá 15 z nich dotované pracovní místo u místních obcí a poskytovatelů sociálních služeb v délce 12 měsíců. Ti, kteří dotované místo nezískají, mají díky své větší kvalifikaci vyšší šanci se na trhu práce uplatnit.„Díky tomuto kurzu jsem si uvědomila, že nejsem hloupá, že se opravdu dokážu něco naučit. Zvýšilo se mi sebevědomí,“ říká Petra Ferencová, jedna z úspěšných absolventek rekvalifikačního kurzu

.„Zájem o účast v projektu, o zvýšení kvalifikace a práci měl dvojnásobný počet osob, než byla kapacita projektu. Příprava dvaceti vybraných účastníků na nástup do zaměstnání trvala téměř 5 měsíců. Těší mě, že se všichni maximálně snažili uspět a přeji jim, aby práci nejen získali, ale aby si ji dlouhodobě udrželi,“ řekla Hana Volfová, ředitelka příspěvkové organizace Kostka Krásná Lípa.

Projekt Učení je cesta je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR, realizátorem projektu je Kostka Krásná Lípa, p.o.

Petra Vrajová
Krásná Lípa, p.o.

Tisk Tisk | E-mail E-mail