Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburský komorní orchestr mládeži

čtvrtek 22. 11. 2012 / 17.00 hod. / ZUŠ Rumburk

Rumburský komorní orchestr srdečně zve všechny své příznivce i veřejnost na již třetí koncert věnovaný mládeži. Tato hudební vystoupení se konají z podnětu dirigenta Miroslava Lošťáka a s plným pochopením členů orchestru, který hraje v komorním obsazení v malém sále Základní umělecké školy v Rumburku.

Představují se zde talentovaní žáci ZUŠ a mají možnost zkusit si hru s orchestrem. Tentokrát to budou houslisté Jolana Škachová a Václav Sojka, klavírista Jan Kamenický a flétnistka Zuzana Vlasáková. Žáci se na vystoupení připravovali pod vedením svých učitelů M. Lošťáka, P. Kalčíkové a A. Schnittnerové. Do programu se zapojí i pedagogové: Patrik Engler zahraje oblíbenou virtuózní skladbu N. R. Korsakova pro fagot „Let čmeláka“ a Petra Marcínová uvede v premiéře dvě části z nového díla skladatele M. Lošťáka pro violoncello a orchestr.

Přijďte se ve čtvrtek 22. listopadu v 17 hodin do sálku Základní umělecké školy v ulici Fr. Nohy potěšit krásnou hudbou, a především ocenit výkony mladých interpretů. Koncertem nás provede pan Josef Eder.

-me-

Tisk Tisk | E-mail E-mail