Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Setkávání v trojmezí Česko-Německo-Polsko

nové turistické stezky v českém a německém příhraničí

V Lipové u Šluknova proběhla dne 26. října 2012 druhá seznamovací část nového projektu s názvem Setkávání v trojmezí Česko-Německo-Polsko, ve kterém je Společnost pro trvale udržitelný rozvoj Šluknovska kooperačním partnerem. Hlavním partnerem je För-derverrein der Grenzregion Obere Mandau/Spreequelle.

V tomto projektu společně vytváříme turistické stezky v českém a německém příhraničí, které připravili zde žijící osobnosti. Stezky mapují zajímavá místa, která nejsou tak turisticky známá. Tematické okružní cesty, které vzniknou, budou stejným rozvržením stránek vytištěny čtyřjazyčně a přes stávající národní struktury cestovního ruchu dány k dispozici obyvatelstvu regionu a turistům. Dalším obsahem map jsou rozhovory s výše uvedenými osobnostmi.

Cílem tohoto projektu je sbližování pohraniční populace a rozvoj společné turistické infrastruktury vedoucí k vzájemnému prospěchu.

Projekt je financován z evropských fondů v rámci programu CÍL3/ZIEL3. Mapy by měly být hotové a celý projekt ukončen do konce března 2013.

Společnost pro trvale
udržitelný rozvoj Šluknovska

Tisk Tisk | E-mail E-mail