Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Benteler zahájil v rumburské průmyslové zóně výstavbu druhé výrobní haly

benteler

Po téměř dvou letech jednání a příprav zahájila společnost Benteler Automotive Rumburk výstavbu druhé výrobní haly v rumburské průmyslové zóně.

Hala nese technický název BAR2. Celkové investiční náklady na výstavbu a technologické vybavení se předpokládají ve výši 370 milionů korun a v horizontu dvou roků zde bude vytvořeno přibližně 160 až 170 nových pracovních míst. Zahájení výroby by v novém provozu mělo začít už v polovině roku 2013. Za město Rumburk tuto investici vyjednával místostarosta Darek Šváb a na koordinaci přípravy řešení se podílel pan Evžen Dvořák.

„Poslední dobou se začala po Rumburku šířit nepravdivá informace o tom, že společnost Benteler se nedohodla s městem Rumburk a veškerou svou výrobu přesune jinam. Jsem o to víc rád, že se po celé řadě společných složitých jednání podařilo záměr výstavby nové výrobní haly Benteleru dotáhnout do konce a zahájit její výstavbu. V současné době je to zcela jednoznačně největší investice v celém okrese Děčín. Nově vytvořená pracovní místa do budoucna zásadně sníží míru nezaměstnanosti v Rumburku a jeho okolí a při výši průměrných platů tohoto zaměstnavatele to bude i výrazný přínos pro kupní sílu v místě. Věřím také, že vzájemně velmi dobré vztahy mezi vedením města Rumburk a vedením společnosti Benteler v budoucnu přinesou další etapy rozvoje tohoto našeho nejvýznamnějšího zaměstnavatele v Rumburku a že BAR2 není tím posledním, co budeme společně budovat,“ říká místostarosta Darek Šváb.

-r-

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail