Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů s rumburskou účastí

gympl

Ve dnech 21. a 22. 9. 2012 proběhlo na Stadionu Evžena Rošického v Praze za účasti 650 mladých sportovců celorepublikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Do projektu, který si klade za cíl přispět ke zvýšení osobní aktivity co největšího počtu dívek a chlapců a jehož iniciátory jsou olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle, se pod vedením učitelů tělesné výchovy zapojili i studenti Gymnázia Rumburk.V průběhu školního roku sbírali žáci body v řadě sportovních disciplín (atletika, plavání, gymnastika, výbušná síla, dynamická síla) a na konci byli oceněni podle své výkonnosti bronzovými, stříbrnými, zlatými či diamantovými odznaky. Navíc měli možnost se na základě svých výsledků probojovat do celorepublikového finále. Svými výkony a ziskem 8388 bodů (diamantový odznak) se za Gymnázium Rumburk do tohoto finále v kategorii chlapců ročník narození 1998 nominoval Martin Jirásek ze 4. A. Spolu s ním se finále dané kategorie zúčastnilo dalších 105 závodníků z celé republiky a konkurence tedy byla velká.

Soutěžní klání v Praze bylo velmi náročné nejen po stránce fyzické, ale i psychické. Čekání na svou disciplínu, vyrovnání se s časovým posunem harmonogramu soutěží, opakující se rozcvičování, následné uklidnění a co nejrychlejší regenerace, umění soustředit se a absolutní koncentrace na každou disciplínu, to z desetiboje dělá královskou disciplínu. S tím vším se musel Martin během té doby vyrovnat a zvládl to na výbornou.

Po velmi náročném dvoudenním desetiboji obsadil Martin Jirásek skvělé 3. místo a ziskem 7910 bodů získal zlatý odznak.Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho gymnázia.

rrn

Tisk Tisk | E-mail E-mail