Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hejbejte se s Hankou Kynychovou

V létě odstartovaly soustředěním pro naše děti přípravy na finále v Sasazu, které se konalo 26. listopadu v Praze. Tomuto projektu se věnovalo přibližně tři sta dětí z dvaceti různých dětských domovů, mezi kterými byl i náš dětský domov z Lipové u Šluknova.

V den finále nás přišly podpořit i velké hvězdy, například Simona Krainová, Helena Vondráčková, Lucie Benešová, Alice Bendová, Libuše Vojtková, Petr Kutheil, Felix Slováček junior, Genny Ciatti, Martin Dejdar, Pavel Zedníček, Petr Vágner, Josef Vágner a další.

Stovky hodin strávených v tělocvičně při nacvičování sestav a práce s kostýmy, to vše zaplnilo náš volný čas, abychom ukázali, co je v našich dětech. Do nácviku se zapojili i vychovatelé, kteří s dětmi tančili a byli pro ně velkou oporou.

Úspěchem pro nás bylo již to, že jsme se se skupinkou třinácti dětí dostali do superfinále. Byli jsme plní emocí a nastartováni pro co nejlepší výkon. A výsledek stál za to.

Získali jsme 1. místo v kategorii Zumba, kde zazářila vedle větších dětí i malá Vaneska, 2. místo v kategorii aerobic mini v disciplíně pro nejmenší děti, kterým pomáhaly tetičky z Večerníčku, další 2. místo v kategorii aerobic junior a 3. místo v kategorii MTV, kde vystupovala větší děvčata a všem se tajil dech při pohledu na jejich výkon.

A to není ještě všechno. Přestože se nám nepodařilo získat jednu ze tří medailí z muzikálu, dostali jsme ocenění od poroty a Míši Noskové, která si nás vybrala na svoji narozeninovou oslavu, kde budeme na jejím koncertě s muzikálem vystupovat. A toho si velice vážíme a moc se těšíme.

Náš muzikál se natolik líbil produkční muzikálu »Kapka medu pro Verunku«, že nás na něj pozvala do Prahy.

A kdo se stal letošním skokanem roku? Dětský domov Lipová u Šluknova.

Chtěla bych touto cestou moc poděkovat Hance Kynychové, bez které by tato soutěž mezi dětmi z dětských domovů neexistovala. Poděkování patří i všem lektorům, kteří se nám věnovali na soustředěních ve svém volném čase a připravili nás na cestu do finále.Velké díky patří sponzorům – firmám Ventos a Magna Liberec a maturantům Střední lesnické školy ve Šluknově, kteří nám pomohli s přípravou kostýmů. Díky nim jsme mohli být ubytováni v krásném hotelu Evropa na Václavském náměstí v Praze v době soustředění.

Michaela Modlíková

Tisk Tisk | E-mail E-mail