Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam?

Průvodce vaším volným časem

Za dva roky, kdy jsem do těchto novin psal pozvánky na různé kulturní akce, jsem se přesvědčil, že sever republiky, Šluknovský výběžek, Rumburk a okolí, pr..l světa, jak chcete, navzdory přetrvávajícímu názoru, že tu chcípl pes, kulturně žije. A protože jsem většinu míst, kam jsem vás zval, i navštívil, musím s lítostí dodat, že snaha organizátorů není často korunována úspěchem v podobě plných sálů.

Neumím si to úplně vysvětlit, protože z velké části se jednalo o akce, koncerty, výstavy a jiné produkce velmi pozoruhodné, zajímavé a obohacující.

Často ale nešlo o střední proud, tedy o to, na co národ připravují masírkou masová média.

Svět ale zůstává pestrý pro ty, kteří mají oči a srdce otevřené a možná je lepší občas hrát a zpívat pro několik nadšených fanoušků a diváků, než pro plný sál otrávených a zpruzelých.

To, že se tu s vámi dnes loučím, neznamená, že se na podobných akcích nemůžeme potkávat, že o nich nebudu psát jinam, že se jich vzdám.

Měl bych tedy snad nakonec přidat alespoň jeden tip, kam se před koncem roku (a možná i světa?) vypravit. Stylově to vychází na 21. prosince, na kdy je ten velký den starými Mayi naprogramován.

V doubické Fabrice zahrají při této příležitosti karlovarští Boogři veselou směs soulových a bluesových písní. Jejich zpěvák Dan Suchý přitom bude se saxofonem tančit na stole a zpěvačka Lucie Věříšová se možná přidá. Já určitě.

Mějte se v novém roce, jestli přijde, hezky.

Marek Douša

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail