Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Výzva pro regionální výrobce k předkládání žádostí o udělení značky „Českosaské Švýcarskoregionální produkt®“

České Švýcarsko o.p.s. je již od roku 2010 koordinátorem regionální značky »Českosaské Švýcarsko regionální produkt®«. Značka patří do Asociace regionálních značek a je udělována nejen v Českém Švýcarsku a na Šluknovsku (ve spolupráci s MAS Šluknovsko), ale také na území Saského Švýcarska. V regionu je již certifikováno 23 produktů, z toho 10 výrobcům byla letos certifikace na jejich žádost prodloužena. Certifikát platí na dva roky a opravňuje výrobce k užívání této značky na všech certifikovaných produktech i propagačních materiálech.

Cílem značky je přispět k rozvoji místní ekonomiky a udržitelnému cestovnímu ruchu. Značka garantuje původ výrobku v regionu, kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí. Uděluje se výrobkům, které mají v regionu dlouholetou tradici (nože z Mikova, čokolády z děčínské firmy Jordan & Timaeus), nebo jsou převážně z místních surovin (dřevěné spony od p. Kříže, včelí med od p. Kuby z Brtníků, mošty ze Saska apod.). Posuzuje se i podíl ruční práce, jedinečnost ve vztahu k regionu a výjimečné vlastnosti produktu. Výrobcům značka umožňuje větší propagaci jejich výrobků a otevírá nové možnosti prezentace a prodeje, např. na regionálních trzích. Základním nástrojem propagace jsou společné webové stránky všech certifikovaných produktů www.regionalni-znacky.cz. Koordinátor značky dále propaguje certifikované výrobce na svých akcích, webových stránkách a vydáváním propagačních materiálů a katalogů.

Další kolo certifikace proběhne již v únoru 2013. Podrobné informace pro zájemce o udělení značky včetně žádostí o značku, zásad jejího udělování a užívání a certifikačních kritérií jsou k dispozici na www. ceskesvycarsko.cz nebo na www.regionalni-znacky.cz/cesko-saske-svycarsko, případně je možné žádost vyzvednout osobně nebo požádat o zaslání v obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko. Vyplněná žádost včetně povinných příloh musí být doručena na naši adresu nejpozději do poloviny ledna 2013. K jednání Certifikační komise je nutné dodat i vzorky posuzovaných produktů (není-li to technicky možné, je potřeba s koordinátorem značky dohodnout jiný způsob prezentace a hodnocení). Osobní představení výrobků žadateli o značku je vítáno.

Zasedání Certifikační komise, která posuzuje udělení značky jednotlivým produktům, proběhne v únoru 2013.

  • Kontaktní osoba pro sběr žádostí a certifikační proces
  • Ing. Jarmila Judová
  • e-mail: jarmila.judova@ceskesvycarsko.cz, tel.: +420 775 552 790
  • Křinické nám. 1161/10, 407 46 Krásná Lípa, www.ceskesvycarsko.cz
  • V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na uvedeném telefoním čísle či e-mailové adrese.
Tisk Tisk | E-mail E-mail