Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Advent v Rumburku byl zahájen velkolepě

advent

První prosincový den zasvětilo město Rumburk oslavám a očekávání adventního času. Od deváté hodiny ranní se chystaly v městské knihovně adventní trhy a kromě toho byl tento den věnován i dětské knize. V rumburské Loretě se po celý den mohli návštěvníci kochat pohledem na dílka dětí z mateřských a základních škol, jejichž jednotným tématem byl betlém a narození Ježíška.

Ty dokonalejší, většinou řezbářské výtvory českých betlemářů byly k vidění v rumburském muzeu. Dům dětí a mládeže Rumburk také přispěl k oslavám a všechny své návštěvníky pohostil podomácku upečenými štrúdly, jejichž autorky mezi sebou soutěžily o ten nejlepší.

Lužické náměstí se začalo po poledni zaplňovat lidmi, kterým nevadil mráz a kteří se již nemohli dočkat slavnostního rozsvěcení vánočního stromu. Čekání jim krátili muzikanti svými vystoupeními – například kapela City music a dětské pěvecké sbory z rumburských základních a uměleckých škol, velký potlesk sklidil i rumburský zpěvák Marek Relich.

Malé i velké návštěvníky slavností potěšilo divadelní představení živého betléma a příběhu narození Ježíška.

A jak se stmívalo, vzrůstalo v divácích i napětí a nedočkavost, až se konečně v půl páté večer rozezněly nad Rumburkem jemné zvuky cinkajících zvonečků. A to znamenalo jediné – vánoční strom na Lužickém náměstí ožil barevnými světýlky a advent v Rumburku byl zahájen.

Večer rumburským zazpíval zpěvák Jan Kalousek a znovu se předvedla kapela City music, zatímco Rumburáci postávali u stánků s dobrotami, popíjeli čaj nebo svařené víno, zdravili se s přáteli a konečně si užívali slavnostní vánoční náladu.

-r-

Tisk Tisk | E-mail E-mail