Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nová organizační struktura krajského ředitelství policie

Žádné obvodní oddělení se neruší, policistů v terénu bude více

V září tohoto roku byl vládou České republiky schválen počet systemizovaných služebních míst v Policii České republiky pro rok 2013. V této souvislosti probíhala velmi intenzivní jednání mezi vedením Policejního prezidia ČR a jednotlivými řediteli krajských ředitelství o možném nastavení organizační struktury a o počtu pracovních míst jednotlivých krajských ředitelství.

Vedení Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje při tvorbě nové organizační struktury vycházelo z kritérií stanovených policejním prezidentem:

  • pevně stanovený počet 3163 systemizovaných služebních míst Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje;
  • posílení přímého výkonu služby, zeštíhlení nepřímého výkonu služby;
  • snížení systemizovaných míst s příplatkem za vedení, tedy zeštíhlení řídících struktur.

Nová organizační struktura krajského ředitelství, která nabude platnosti k 1. 1. 2013, počítá tedy s celkovým počtem 3163 služebních míst. Dojde k posílení počtu policistů v přímém výkonu služby o 53 míst, z toho 45 policistů posílí výkon služby přímo na územních odborech. Bude redukováno 66 řídících funkcí s příplatkem za vedení.

Organizační změny se také dotknou i některých územních odborů. Oproti současnému stavu dojde ke změně počtu obvodních oddělení a policejních stanic na území Ústeckého kraje. Všechny tyto změny byly projednány s místní samosprávou obcí a měst, v jejichž regionech dojde ke změnám v dosavadní struktuře obvodních oddělení.

Územní odbor Děčín
Oddělení železniční policie Děčín je transformováno v nově vznikající obvodní oddělení Děčín – město, které převezme výkon jeho činnosti. Město Děčín se tak rozděluje na dva služební obvody, nově vznikající Děčín – město a Děčín – Podmokly, dříve obvodní oddělení Děčín. Zřizuje se policejní stanice místo stávajícího obvodního oddělení Hřensko, která bude součástí obvodního oddělení Děčín – město.

Územní odbor Ústí nad Labem
Oddělení železniční policie Ústí nad Labem zaniká, policisté budou přesunuti k výkonu policejních činností na obvodní oddělení Neštěmice, Krásné Březno a Trmice. Zřizují se nové policejní stanice místo stávajícího obvodního oddělení Velké Březno a obvodního oddělení Libouchec. Policejní stanice Velké Březno bude součástí obvodního oddělení Ústí nad Labem – Střekov a policejní stanice Libouchec bude součástí obvodního oddělení Chlumec.Neruší se žádné obvodní oddělení. Organizační změna se dotkla pouze osmi obvodních oddělení, která byla transformována na policejní stanici, aniž by došlo ke snížení počtu policistů v přímém výkonu služby. Při změně obvodních oddělení na policejní stanice šlo především o změnu výkonu služby policistů v daném regionu na základě vyhodnocení nápadu trestné činnosti a zatíženosti policistů. Cílem této reorganizace bylo rovnoměrné rozložení zatíženosti jednotlivých útvarů v kraji.

Policisté ze zanikajících útvarů specializovaných na problematiku železnice (oddělení železniční policie Ústí nad Labem a oddělení doprovodů vlaků krajského ředitelství) posílí přímý výkon služby, a to zejména na oddělení hlídkové služby Ústí nad Labem, obvodním oddělení Ústí nad Labem – město a obvodním oddělení Krásné Březno.

Nová organizační struktura uvádí v život principy, jejichž důsledným uplatňováním v praxi je možné zvyšovat u občanů pocit bezpečí. Jedná se zejména o posilování přímého výkonu služby, tedy více policistů v terénu. Je vytvořena tak, aby policie v Ústeckém kraji byla i nadále schopna plnit své základní úkoly – zejména ochranu života, zdraví a majetku.

por. Ing. Bc. Jana Matonohová
komisař preventivně
informačního oddělení

Tisk Tisk | E-mail E-mail