Posílení kapacity adventních vlaků do Drážďan

Tištěné noviny 23/2012 | 8. 1. 2013 | Nezařazené

Tak jako v předchozích letech mají i letos v době adventu cestující z Ústeckého kraje zajištěné vlakové spojení do Drážďan a zpět. Po výrazně zvýšeném zájmu v loňském roce je na víkendových vlacích zvýšena kapacita.

Přímé spojení z Ústí nad Labem do Drážďan zajišťuje »Vánoční kometa« spěšného vlaku linky RE20.

Spoj pojede v současném jízdním řádu ve dnech 1., 2. a 8. prosince. V novém jízdním řádu, který začne platit v neděli 9. prosince, pojede ve dnech 9., 15., 16., 22. a 23. prosince 2012. Vlak bude odjíždět z Ústí nad Labem – hlavního nádraží v 9.15 hod. a do Drážďan na hlavní nádraží dojede v současném jízdním řádu v 10.19 hod. Z Drážďan bude vlak odjíždět v 15.55 hod. V novém jízdním řádu dojde k minutovým změnám: »Vánoční kometa« přijede do Drážďan na hlavní nádraží v 10.18 hod. a zpět bude odjíždět v 15.58 hod.

Kapacita vlakové soupravy bude letos navýšena na 8 vozů. Z tohoto důvodu vlak nebude zastavovat v Königsteinu a Pirně, neboť délka posílené soupravy se nevejde do nástupiště.

Posílení linky U23/ELS Děčín – Bad Schandau (- Dresden)
Ve výše uvedené adventní víkendy budou vyjma ranního páru spojů vlaky mezi Děčínem a Bad Schandau posíleny zvýšením kapacity formou spojení dvou motorových jednotek Desiro nebo vypravením klasické vícevozové soupravy. Z těchto důvodů nebude možné garantovat bezbariérový nástup do vlaku.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2013/01/08/posileni-kapacity-adventnich-vlaku-do-drazdan/