Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Budoucí sestřičky opět rozdávaly radost

Vánoce jsou obdobím radostného očekávání a těšení se na vánoční svátky, obdobím rozdávání radosti ostatním. Tohoto příjemného úkolu se zhostily žákyně SZdŠ a OA v Rumburku, které opět připravily Mikulášskou nadílku pro děti v Lužické nemocnici a Vánoční akademii pro klienty Domu pro seniory ve Šluknově a v Krásné Lípě.

Ve středu 5. prosince v dopoledních hodinách žákyně převlečené do působivých obleků pohádkových postav čertů, andělů a Mikuláše (Andrea Hálová, Jana Horáčková, Nikola Lhotáková, Nikola Palková a Petra Vojířová) navštívily malé pacienty na dětském oddělení. Zpívaly dětem písničky a rozdávaly ovocnou nadílku, kterou jsme pro ně získaly sponzorským darem od paní Kratochvílové a pana Adámka.

Příjemnou vánoční náladu připravil 1. ročník oboru zdravotnický asistent také klientům v Domě pro seniory ve Šluknově. Vánoční akademie se konala v kulturní místnosti. Děvčata si pro klienty připravila pásmo vánočních koled, které doplnila vánočními pranostikami a obrázky. Zpěv byl doprovázen hrou na klavír, na tamburínu, za zvuků rumba koulí, hořícími svíčkami a prskavkami. Velmi příjemné bylo, když se k dívkám přidal nejen šluknovský personál, ale i samotní senioři. Žákyním se podařilo navodit opravdu příjemnou vánoční atmosféru, která se neobešla bez slz dojetí. V závěru dívky předaly klientům vlastnoručně zhotovená přáníčka, andělíčky a adventní věnec. Adventní nálada se umocnila, když se děvčata v mikulášských čepicích posadila ke klientům, popíjela s nimi kávu, ochutnala cukroví a hovořila s lidmi za znění vánočních koled. Ve čtvrtek 13. prosince proběhla obdobná akce v Domě pro seniory v Krásné Lípě.

Touto cestou děkuji MěÚ a SRPŠ při SZdŠ – OA v Rumburku za finanční

příspěvek, který byl použit na obnovu kostýmů pohádkových postav a na drobné dárky pro seniory.

Jitka Čapíková

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail