Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jak ulehčit zažívání

Téma zažívací ústrojí a jeho kondice je v současné době více než aktuální. Máme za sebou vánoční svátky a s tím spojenou zvýšenou konzumaci jídla a pití. A abyste se opět cítili fit, poskytneme vám pár rad a inspirace.

Jak usnadnit činnost zažívacímu ústrojí
Všechno, co vložíme do úst, musí projít cestou dlouhou asi 9 metrů, což je délka našeho zažívacího traktu. Tato cesta může být snadná a nemusíte si ji ani všimnout, nebo může být obtížná a způsobit nepříjemné pocity. Sestavili jsme plán, který vám pomůže vrátit zažívací ústrojí do optimální kondice.

Zjednodušte příjem potravin
Ulehčete zažívacímu ústrojí tím, že budete vybírat správné kombinace. Jsou potraviny zásadité a kyselinotvorné. Společná konzumace obě skupiny neutralizuje a dlouho se tráví. Jste více ospalí a organismus spotřebuje velké množství energie. Řešení je jednoduché. Jezte jednodušší, menší porce v pravidelných intervalech během dne. Jezte hlavně zásadité potraviny – zeleninu, ovoce, celozrnné žitné pečivo, kysané výrobky, luštěniny, mandle, oleje lisované za studena, zelený čaj, čistou vodu, kozí mléko, bílé maso. Vyhýbejte se chemickým konzervantům a alkoholu. Omezte kyselinotvorné potraviny – cukr, sladkosti, slazené a perlivé nápoje, džusy, bílé a kynuté pečivo, kávu, smažená jídla, tmavá a tučná masa, vnitřnosti, burské oříšky, kešu, kravské mléko a sýry z něho vyrobené.

Zvyšte příjem živin a vlákniny
Soustřeďte se na příjem celozrnných potravin, čerstvého ovoce a zeleniny. Pokrmy na oslavách, večírcích bývají často zpracované, těžké, tučné, přesolené, nebo přeslazené a s nedostatkem vlákniny. Čerstvá zelenina, ovoce, oves, žito, otruby či luštěniny jsou ty správné pokrmy. Není-li to vaše parketa, pak zařaďte do jídelníčku vysoce kvalitní vitamínový, minerální i vlákninový doplněk.

Dodejte osvěžení
Konzumace nadměrného množství potravin, alkoholu a kávy během svátečního období není pro organismus prospěšná. Zpomaluje se nám trávení a vyvíjí se obrovská zátěž na játra a ledviny. Dostatečná konzumace tekutin, hlavně vody nám hydratuje organismus a zbavuje nás toxinů. Pro efektivnější hydrataci a lepší chuť vody doporučujeme osvěžující a lahodný Rostlinný koncentrát z Aloe vera.

WELLNESS PORADNA pro snadnější HUBNUTÍ – účinné snižování hmotnosti a nechtěného tuku v problémových partiích, tel.: 721 354 436.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail