Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na den otevřených dveří Gymnázia Rumburk si našlo cestu sto padesát návštěvníků

gympl Další příležitost pro rozhodování o budoucím studiu poskytlo Gymnázium Rumburk, které v sobotu 24. listopadu naplánovalo den otevřených dveří. Připravený dopolední program poskytl sto padesáti návštěvníkům možnost nahlédnout škole pod pokličku.

Jakmile návštěvník vstoupil do budovy, byl už od začátku zahrnut množstvím lákadel. První stanoviště se nacházelo hned u vchodu, kde paní ředitelka Lenka Laubrová společně s výchovným poradcem podávali základní informace o chodu školy a odpovídali na různé dotazy rodičů a potencionálních žáků. Byla připravena také exkurze po škole, při níž se z  nejstarších žáků gymnázia stali průvodci. Po celé budově byly připraveny různé prezentace či výstavy prací žáků, výtvarná dílka, zeměpisné projekty, či komiksově zpracované texty, ale také ukázky toho, co se v jakém ročníku učí.

V chemické laboratoři byly návštěvníkům názorně předváděny chemické pokusy, v jazykové učebně mohli vyplnit kvíz o USA, za jehož zodpovězení byli obdarováni sladkostí, němčináři připravili pro své hosty kavárnu, kde mohl kdokoliv posedět s šálkem teplého nápoje a sušenkou. Ti největší odvážlivci si zkusili v učebně biologie ,,pochovat“ živého hada.

Pro příchozí gymnázium připravilo i možnost usednout přímo do školních lavic a vyzkoušet si přijímací testy z matematiky či češtiny na osmileté studium. Zájemci o čtyřleté studium pak zažili na vlastní kůži výuku matematiky, češtiny, angličtiny a němčiny, aby věděli, jak velká „muka“ mohou očekávat. Vítané odreagování potom nabídl kratičký koncert školního pěveckého sboru NTC, který přilákal spoustu zájemců.

Zajímalo mě, jak se na den otevřených dveří připravoval zdejší vyučující Lukáš Melichar: „Já osobně jsem měl na starosti třicetiminutovou prezentaci o výuce češtiny. Musím ale podotknout, že jsme měli velkou svobodu při přípravách, takže si každý učitel mohl vybrat a vymyslet, co chtěl,“ vysvětlil.

A jak svou školu vnímají studenti? Zastavil jsem jednu zdejší studentku z ,,prváku“ a ptal se, jestli by se pro tuhle školu rozhodla znovu. „Jasně že ano,“ zněla její překvapivá odpověď, „studium na této škole jsem čekala mnohem těžší,“ dodala.

Ondřej Obergruber+ájé

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail