Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na Vyšší odborné škole a Střední škole Varnsdorf volili prezidenta

Naše škola se ve dnech 11. a 12. 12. zapojila spolu s dalšími čtyřmi stovkami středních škol naší republiky do programu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni, a uspořádala Studentské prezidentské volby.

Žáci 4. ročníků připravili volební místnost, seznamy všech oprávněných voličů, tedy žáků nad 15 let, nachystali volební lístky se jmény všech kandidátů, na informační panely vystavili rozhovory s jednotlivými kandidáty a zajistili urnu na volební lístky.

Volební komise ve složení Lada Kožmínová, Vít Bláha a Jan Richtr pak zvala do volební místnosti jednotlivé třídy, seznámila je s průběhem voleb a všemi pravidly. Nakonec po odvolení všech 207 studentů sečetla hlasy a výsledky poslala organizaci Milward Brown, která je jako nezávislý subjekt sbírá a vyhodnocuje.

Žáci se celou akcí dobře bavili, ale přitom si nanečisto vyzkoušeli, jak se u voleb chovat – většina přeci půjde volit naostro už letos v lednu a pro mnohé to bude první voličská zkušenost. Dobrá je pro ně i zkušenost práce ve volební komisi.

A jak to u nás dopadlo? Volby u studentů vyhrál Vladimír Franz s 99 hlasy, druhý skončil Jan Fišer.

Táňa Vítová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail