Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Výroční den zjevení Panny Marie ve filipovské bazilice

V neděli 13. ledna 2013 ve čtyři hodiny ráno se v bazilice Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Filipově uskuteční slavnostní poutní mše.

Hlavním celebrantem bude litoměřický biskup Mons. Jan Baxant. Bohoslužby se ve výroční den zjevení Panny Marie ve Filipově zúčastní desítky koncelebrujících kněží z Čech a Německa. Slavnostní poutní mši navštěvují každoročně o lednovém ránu stovky věřících z Čech, Německa a Slovenska. Poutní chrám spravovaný Římskokatolickou farností Jiříkov se nalézá ve Filipově, místní části Jiříkova, přímo na státní hranici se SRN. Tradice mariánského poutního místa sahá do roku 1866, kdy se těžce nemocné Magdaleně Kade při modlitbě zjevila Panna Maria a přislíbila jí uzdravení.

Po pontifikální mši (4.00 hod.) následuje v 9.00 hodin mše svatá v německém jazyce. V 10.30 hodin se koná mše svatá v českém jazyce a v 17.00 hodin pak česko-německá mše svatá.

Tradice poutí k Panně Marii Filipovské trvá nepřetržitě od roku 1866 a nepřerušily ji ani desítky let komunistického režimu. V bazilice ve Filipově se po celý rok konají pravidelné české a německé mše svaté, v létě pak mezinárodní festival varhanní hudby.

Klára Mágrová

Tisk Tisk | E-mail E-mail