Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pohádkové Vánoce na Gymnáziu Rumburk

gympl_0

V pátek 21. 12. 2012 se rumburské gymnázium přeměnilo na pohádkový zámek. V režii studentů třetího ročníku se zde totiž konala tradiční vánoční akademie pro rodiče, studenty i další návštěvníky, kteří sem zavítali. Diváky v úvodu přivítal samotný Walt Disney a spolu s ním celá řada postav z jeho pohádkové říše – Mišák Mickey, Minnie, Sněhurka i se sedmi trpaslíky, medvídek Pú a mnoho dalších. Ti se v následujících dvou hodinách stali průvodci mezi jednotlivými vystoupeními z dílny dalších studentů jednotlivých tříd a ročníků.

Zúčastnit se programu mohl kdokoliv, kdo měl chuť a odvahu vystoupit před ostatní a ukázat, co umí. Záleželo pouze na fantazii jednotlivých účinkujících, čím početné publikum zaujmou. Jako obvykle se v hojném počtu zapojili žáci od primy až po maturitní ročníky a diváci měli z čeho vybírat. Na své si přišli příznivci recitace, tance, divadla, hudby i sportu. Velký úspěch zaznamenalo moderní pojetí trojské války studenty humanitního bloku, skokanská show sportovních gymnastů či písně gymnaziálního pěveckého sboru a skupin Náhodou a The Pix. Nelze opomenout ani zajímavá taneční vystoupení. Všichni účinkující byli odměněni potleskem za snahu a čas, které do svých vystoupení vložili.

Zvláštní uznání si pak na závěr zaslouží třída 3. C, která se letos stala podle tradice tou třídou, která celým programem nejen provází, ale zajišťuje i technické podmínky pro ostatní produkce. I přes některá drobná technická zakolísání v této úloze obstála a i díky ní se letošní akademii směle vyrovnala těm předchozím.

rrn

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail