Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburáku, nezlob se!

Zřejmě první turnaj ve hře Člověče, nezlob se! v historii Rumburku se uskutečnil v sobotu 12. ledna letošního roku ve Sportlife centru Rumburk.

Pořadatel turnaje stanovil počet startujících na dvaatřicet, bohužel kapacita turnaje nebyla zdaleka naplněna. I tak si přišlo v sobotní podvečer zahrát nervydrásající hru Rumburáku, nezlob se! patnáct hráčů, a to nejen z Rumburku.

Systém turnaje byl nastaven tak, aby si každý ze zúčastněných zahrál minimálně dvě hry. Ze základního kola postupovali do kola semifinálového automaticky vítězové, ostatní hráči však měli ještě jednu šanci se do semifinále probojovat v opravném kole, ve kterém ale museli zvítězit. Semifinálové klání se odehrálo na dvou stolech po čtyřech hráčích a bylo zajímavé především tím, že v něm bojovalo o postup do finále pět žen a pouze tři muži. Tři stateční, Roman Mareš,Víťa Lhoták a Zdenek Ringelhán st. to měli neskutečně těžké, protože bojovat proti pěti velmi zkušeným, nebojácným, chytrým a ještě k tomu krásným ženám je opravdu těžké. K prvnímu semifinálovému stolu usedli Roman Mareš, Zdenek Ringelhán st., Renata Ringelhánová a Víťa Lhoták ml., druhý stůl obsadily pouze dámy – Klára Brožová, Dana Marešová,Věra Englová a Marita Pešťáková. Po urputných bojích se do finále nakonec probojovala čtveřice, která o medailová umístění bojovala necelou hodinu. Vítězem, respektive vítězkou se stala Marita Pešťáková, druhou příčku obsadil Vítězslav Lhoták ml., třetí místo vybojovala Věra Englová a nepopulární bramborovou příčku obsadil Roman Mareš.

Poděkování pořadatele patří všem zúčastněným za přátelskou náladu a úsměvy, které přispěly k příjemné náladě sobotního podvečera, a sponzorům, bez jejichž pomoci by se turnaj nemohl uskutečnit: Holtex a.s., Sportlife centrum Rumburk, grafické studio prostěQ Rumburk.

  -r-

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail