Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk má druhou nejnižší nezaměstnanost na Šluknovsku

benteler_0

Rumburk • Druhou nejnižší nezaměstnanost na Šluknovsku (12,66 %) má město Rumburk. Na prvním místě pomyslného žebříčku je Horní Podluží (11,75 %). Významnou roli v zaměstnanosti regionu hraje firma Benteler.

Nezaměstnanost v Rumburku dosáhla k 31. prosinci minulého roku 12,66 procenta. Z 5325 lidí schopných práce jich je v evidenci nezaměstnaných 674, z toho je 295 žen a 379 mužů. Nejvyšší nezaměstnanost je v Jiříkově (21,00 %) a ve Šluknově (20,80 %). V sousedním Varnsdorfu je nezaměstnanost dokonce o tři procenta vyšší než v Rumburku (15,96 %). Ze 7418 ekonomicky aktivních osob, tedy lidí, kteří mohou pracovat, jich je bez práce 1184.

Významný vliv na zaměstnanost nejen v Rumburku, ale i v celém Šluknovském výběžku, má firma Benteler, která má výrobní halu v rumburské průmyslové zóně a je nejvýznamnějším zaměstnavatelem v regionu. V tuto chvíli zaměstnává 780 lidí a během dalších dvou let by toto číslo mělo narůst o dalších 170 zaměstnanců. Firma totiž rozšiřuje výrobu a v Průmyslové zóně Rumburk buduje další výrobní halu za téměř 400 milionů korun.

Zde by se měly vyrábět autodíly pro firmy Volkswagen, hlavně bezpečnostní díly a části podvozků.

„Rozšíření nového provozu Benteleru bude mít pozitivní odezvu na zaměstnanost v celém regionu Šluknovského výběžku. Bude to mít i sekundární dopad, protože práci zde získají i firmy, které se podílejí na výstavbě haly a v budoucnu by se měly podílet na její údržbě. Také je to signál pro další investory, že v Rumburku je dobré investovat. Věříme, že i v tomto směru zaznamenáme pozitivní ohlas,“ říká místostarosta Rumburku Darek Šváb.

-g-

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail