Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští posisté dopadli sériového zloděje

Rumburk • Rumburští policisté si na svůj účet mohou připsat další úspěšný zákrok. Během několika dnů se jim podařilo dopadnout pachatele téměř dvacítky vloupání. A to hned několikrát.

Sedmnáct vykradených chat a domů si na své konto připsal mladík z Rumburku. Jeho výkon je úctyhodný nejen počtem, ale i rychlostí, během níž dokázal své činy napáchat. Když byl ve formě, stihnul i šest vloupaček za noc.

V samotném závěru roku policisté objasnili sérii deseti vloupání do objektů. Pachatel putoval do policejní cely, kde však pobyl pouze krátce. Byl poučen, že pokud bude pokračovat v páchání trestné činnosti, budou zde vazební důvody. Mladý muž, závislý na drogách, byl na svobodě sice rád, nedbal však rad policie a během velmi krátké doby se opět vloupal do cizího domu.

Do vazby však neputoval a ani se nepolepšil. Z neděle na pondělí (13. 1.) vykradl dalších šest objektů. Při šestém vloupání byl opět dopaden policisty přímo při činu. Jeho svoboda tak skončila opět v policejní cele v Rumburku. „Nejdříve jsme měli nahlášeny čtyři vloupání během jedné noci v jedné lokalitě. Našim policistům to nedalo, předpokládali, že se pachatel na své místo vrátí, a tak tam vyjeli i se služebním psem. A vyplatilo se to, pachatele přistihli přímo při činu a velkou zásluhu na dopadení měl policejní psovod,“ řekl vedoucí rumburského policejního oddělení Josef Hýbl. Vzhledem k rozsahu trestné činnosti byla věc předána službě kriminální policie a vyšetřování, kde si pachatel vyslechl obvinění z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody.

„Podáváme podnět na uvalení vazby. Doufáme, že po spáchání sedmnácti trestných činů vloupáním během několika dnů nám státní zástupce vyhoví,“ uzavírá Josef Hýbl.

gdo

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail