Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děti si užily první setkání se školou

zapis

Koncem ledna se na základních školách v Rumburku konaly zápisy dětí do prvních tříd. Do základní školy U Nemocnice se přihlásilo více dětí, než kolik jich škola může přijmout.

K zápisu do školy U Nemocnice přišlo ve čtvrtek 31. ledna třiasedmdesát dětí. „Naše škola je otevřena všem dětem a rádi bychom vyhověli všem rodičům a jejich děti přijali, ale na základě rozhodnutí zřizovatele a po dohodě s ostatními školami v Rumburku budeme moci otevřít jen dvě třídy a přijmout maximálně šedesát dětí. Třídy budou sice plnější, ale naše zkušené učitelky si s tím určitě poradí,“ je přesvědčena vedoucí učitelka 1. stupně Iveta Adamcová.

Letošní zápis na této škole připomínal cestu pohádkovým lesem. Děti nejdříve obdržely kartičky, na které při putování po škole sbíraly razítka za správné splnění svých úkolů. „V každé třídě musely plnit určitý úkol. Například v té první recitovaly básničky, zpívaly písničky a podle obrázků odhadovaly, o kterou písničku se jedná,“ vysvětluje Iveta Adamcová. „V dalších třídách pak poznávaly geometrické tvary, prokazovaly svou zručnost při zavazování tkaničky, dokreslovaly obrázky a pomocí interaktivní tabule prokazovaly svou levou a pravou orientaci, nebo jednoduché počítání,“ dodává. S orazítkovanými kartičkami pak děti došly až na konec svého putování, v němž však hlavní slovo měly tentokrát učitelky a rodiče dětí.

„Velmi nás překvapil, a především potěšil velký zájem rodičů o naši školu,“ netají se radostí Iveta Adamcová, a doufá, že tento zájem rodičů neklesne ani v příštích letech.

Své první seznámení se školou mají rumburské děti za sebou, před sebou mají již jen dlouhé půlroční čekání, než se v září vypraví do školy podruhé, a tentokrát už napořád.         

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail