Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hejtmanská přepadovka na Šluknovsku

Hejtman Oldřich Bubeníček a radní pro sociální oblast a bezpečnost Martin Klika navštívili ve středu (23. 1.) v podvečer města Rumburk a Varnsdorf. Nejednalo se o oficiální návštěvu, ale o pracovní cestu do sociálně vyloučených lokalit za účelem seznámení se s reálnou situací i ve večerních hodinách.

Oblast Šluknovska je stále centrem zájmu vedení Ústeckého kraje, momentálně i v souvislosti s prezidentskou amnestií a možným nárůstem kriminality. Hejtman Bubeníček a radní Klika si prošli varnsdorfské ubytovny, policejní služebnu a Kovářskou ulici, ve které působí romské hlídky. V Rumburku spolu s místostarostou Darkem Švábem navštívili služebny městské policie a hasičů. Spolupráci s policií zde město hodnotí velmi kladně. Zabezpečení a počet hlídek v současné době dostatečně pokrývá potřeby občanů.

„Zájem hejtmana Oldřicha Bubeníčka a radního Martina Kliky o dění na Šluknovsku je mimořádný. Bylo pro mě překvapením, když mi v půl deváté večer zavolal radní Klika, že stojí s hejtmanem na náměstí v Rumburku a mají zájem se seznámit před středečním oficiálním jednáním s bezpečnostní situací v Rumburku,“ říká Darek Šváb.

Po prohlídce služebny Městské policie Rumburk využil Darek Šváb příležitosti a ukázal oběma pánům hasičskou zbrojnici včetně vybavení, nově se rodící výrobní halu společnosti Benteler, ale třeba také chátrající krajský areál bývalého celniště.

„Oba byli velmi překvapeni, co všechno se městu podařilo za poslední roky vybudovat, a hlavně tím, že většina toho byla financována z vlastních zdrojů města. Hejtman, který pochází z šestnácti tisícové Bíliny, konstatoval, že například takovou hasičskou zbrojnici, kterou má Rumburk, oni nemají,“ zdůraznil místostarosta Darek Šváb.

Během setkání v Rumburku hejtman s místostarostou diskutovali také o dopadech lednové amnestie na bezpečnostní situaci ve výběžku. Z policejních údajů vyplývá, že nápad nové trestné činnosti není nijak výrazný, mírně se zvýšil počet přestupků. „Jsem rád, že se nepotvrdily obavy starostů z dramatického zhoršení bezpečnosti občanů. Ze strany policie jsme byli ujištěni, že jsou dobře připraveni a v případě potřeby dokážou rychle zareagovat na Šluknovsku i kdekoli na území Ústeckého kraje,“ uzavřel hejtman Oldřich Bubeníček.

-han-,-r-

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail