Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kriminalisté pokořili další pěstírnu konopí

sever Rumburk • Nemilé ráno zažil majitel obchodního domu Sever na Lužickém náměstí v Rumburku, když mu těsně před rozedněním vtrhla do domu policejní zásahová jednotka. Kriminalisté šli na jisto. Na půdě jeho domu odhalili pěstírnu konopí.

„Zajistili jsme okolo dvou set kusů vzrostlých rostlin, které již byly určeny ke sklizni,“ uvedl šéf rumburských kriminalistů Jiří Kulhavý a dodal, že majitel domu bude předvolán na policii k vysvětlení, kde se na jeho půdě takto rozsáhlá pěstírna vzala.

„Pokud se mu prokáže vina, hrozí mu trest odnětí svobody od jednoho do pěti let, nebo peněžitý trest,“ uvedla tisková mluvčí Policie ČR Petra Trypesová. Navíc zbudou majiteli oči pro pláč. Nejenže přijde o svou rozsáhlou úrodu, za kterou mohl podle důvěrných informací získat dva až šest milionů korun, ale také přijde o veškeré zařízení, které je k pěstování marihuany zapotřebí, a tady utrpí stotisícové ztráty.

Dnešní úspěšný zásah proti pěstitelům marihuany nebyl ve Šluknovském výběžku ojedinělým. Před dvěma týdny zlikvidovali rumburští kriminalisté rozsáhlou pěstírnu ve Varnsdorfu. „V této pěstírně jsme napočítali 1600 rostlin. A taky jsme zde zasáhli těsně před sklizní. O to je náš úspěch větší,“ dodal Jiří Kulhavý.

gdo

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail