Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pekárna a jejich soukromá silnice

Dobrý den, rozhodla jsem se napsat malý článek do Rumburských novin na téma pekárna a jejich soukromá silnice.

Jsem maminka dcery, kterou každý den vozím do školky, v létě kočárkem, v zimě autem. Pravidelně projíždím jednosměrnou silnicí kolem rumburské pekárny, denně však narážím na stále stejnou situaci. V jednosměrné silnici u pekárny stojí vlevo i vpravo zaparkovaná osobní vozidla a dále několik nákladních vozidel firmy Odkolek – pekáren Rumburk nepravidelně za sebou a vedle sebe. Každý den mezi šestou až sedmou hodinou tedy nelze projet touto silnicí a řidiči, kteří tam náhodou jedou, musí troubit a čekat, až se někomu uráčí přijít nákladní vozidla přeparkovat. Stejně tak jsou na tom chodci, kteří nevědí, kudy mají vlastně procházet, aby je někdo nepřejel. Situace je zde každý den stejná.

Několikrát se mi stalo, že jsem se slušně zeptala, proč zde špatně parkují, jestli je to silnice pekáren, a dostalo se mi hrubé odpovědi ve stylu „Jak mám asi ty kr…o parkovat,“ nebo „tak si jezdi jinudy.“ To samé se opakovalo, když jsem jezdila v létě kočárem.

Mohu tímto požádat státní i městskou policii v Rumburku, aby řidičům, kteří každý den blokují a ignorují dopravu u pekárny, vysvětlili, že to není jejich pozemek, ale veřejná komunikace, kde platí pravidla silničního provozu pro všechny stejně.

Děkuji s pozdravem
Vl. Neumanová

Tisk Tisk | E-mail E-mail