Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 26. 2. 2013 | Nezařazené

Vyjádření OKV MěÚ Rumburk ke sněhové kalamitě

Vážení spoluobčané

vzhledem k tomu, že nás všechny v uplynulých dnech dosti potrápila výrazná sněhová nadílka, považujeme za vhodné vyjádřit se k průběhu procesu zimní údržby silnic a chodníků v Rumburku. Zimní údržbu pro město v první řadě zajišťuje na základě smluvního vztahu firma ZEPS s.r.o., v druhé řadě se na ní podílí město samo a to pomocí pracovníků VPP.

Je-li sněhová nadílka takového rozsahu, jako tomu bylo o víkendu 23. a 24. února 2013, kdy napadlo nejméně 30 cm sněhu, pak je prvořadým cílem města zajistit především sjízdnost všech komunikací a schůdnost nejfrekventovanějších chodníků. Ne jinak tomu bylo také právě v sobotu 23. 2., kdy hustě sněžilo, jako i v neděli 24. 2., kdy došlo k oteplení a ztěžknutí napadnutého sněhu. Firma Zeps s.r.o. za tímto účelem do terénu nasadila veškerou techniku, s jejíž pomocí byla v těchto těžkých podmínkách sjízdnost komunikací zajištěna. V průběhu 25. – 26. února pak byla zprůchodněna většina chodníků, které byly zahrnuty rozbředlým sněhem z komunikací.

Přestože počasí poručit neumíme, omlouváme se Vám, pokud jste se v důsledku sněhové nadílky dostali do obtíží. A děkujeme všem, kteří chápou, že v zimě prostě padá sníh a nám lidem nezbývá, než se se vzniklou situací co nejlépe vypořádat. V neposlední řadě velký dík patří těm, kteří se na odklízení sněhu aktivně podíleli.

V případě jakýchkoliv problémů volejte na tel.: 412 356 358, nebo piště na e-mail.: tillner.komunal@rumburk.cz.

OKV MěÚ Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail