Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 8. 3. 2013 | Nezařazené

Strážníci z Rumburku zachránili muži život

Třicetiletý muž z Lobendavy vděčí rumburským strážníkům za záchranu života.

Šestého března kolem sedmé hodiny ranní přijali rumburští strážníci na linku 156 hlášení, že z nemocnice V Podhájí utekl pacient. Okamžitě se vydali muže podle popisu hledat. Čas hrál proti nim, protože uprchlý pacient byl oblečený jen lehce a ranní teploty se stále ještě pohybovaly těsně pod nulou. Navíc muž údajně vyhrožoval sebevraždou.

Strážníci prohledávali celé město i jeho okolí, nevynechali ani oblast Pstruhového potoka a přehrady a další odlehlá místa.

Kolem třetí hodiny odpoledne si hlídka Městské policie všimla čerstvých stop ve sněhu v ulici Na Poustce, které je zavedly až k pohřešovanému muži. Ten, notně opilý a silně podchlazený, spal uprostřed sněhové závěje. Strážníci k němu okamžitě zavolali Rychlou záchrannou službu, která ho odvezla do nemocnice.

Podle odborníků strážníci našli muže právě včas. Podchlazení organizmu je velmi nebezpečné, zvláště u lidí pod vlivem alkoholu. Jejich cévy se rozšíří, čímž ztrácejí hodně tělesného tepla a člověk o to rychleji vychládá. Dochází k rychlému podchlazení, při kterém přestávají fungovat všechny životně důležité systémy a i zcela zdravý člověk bez rychlé pomoci záhy umírá.

„Byla to velmi dobrá práce, kterou strážníci odvedli. Vážím si toho, že nepodcenili situaci a pátrání po tom muži nevzdali, dokud ho nenašli. Zachránili mu život, a to se cení,“ vyzdvihl práci strážníků ředitel Městské policie Václav Němeček.

-g-

Tisk Tisk | E-mail E-mail