Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Lenost jim nedovolila chodit na záchod do patra

Rumburští městští strážníci se v poslední době zaměřili na dodržování pořádku v ulici Palackého a SNP. Postupně se jim důkladnými kontrolami daří vymýtit nepořádek kolem kontejnerů a černé skládky komunálního odpadu na nepovolených místech. Ale někdy i otrlým strážníkům zůstane rozum stát nad tím, jak nečistotně se dokáží někteří lidé chovat.

Při jedné ze svých pochůzek spatřili u domu kultury dva dospělé muže, kteří na trávu poblíž rumburského kulturního stánku vylévali kýble s nějakým nevábným obsahem. Jak se ukázalo, kbelíky byly plné lidských výkalů.

Strážníci se ale nestačili divit ani podruhé, když jim muži vysvětlovali důvody svého nechutného chování. Oba bratři bydlí v přízemí nedalekého domu. Toaletu však mají až v prvním patře. A tak vysoko a daleko se jim nechtělo, ani když na ně přišla slabá chvilka. A pročež byli líní, raději svou nutnou potřebu vykonali do kbelíku, který měli uskladněný doma. Šlo jim to pěkně až do chvíle, kdy byla tato mobilní a provizorní toaleta naplněna. Poté museli na příkaz jejich moudrého otce odhodit lenost a jít kbelíky vylít. Jelikož se jim ještě stále nechtělo stoupat se smrdutým obsahem do schodů, usnadnili si plnění svého úkolu a šli exkrementy jednoduše vypustit na nedaleký pažit. Snad prý, aby na jaře lépe prospíval.

Tentokrát jim to ale nevyšlo a lapeni rumburskými strážníky museli svou lenost odhodit podruhé. Vše, co zanechali na trávě, museli odklidit, poškozené místo museli spláchnout čistou vodou a domů se nedostali dřív, dokud nebyli strážníci s jejich prací spokojeni.

„Dneska už známe jejich jména, takže příště, jestli tam najdeme lidské lejno, půjdeme na jistotu a hoši budou znovu uklízet. Ale myslím, že teď už se jim víc vyplatí vyběhnout těch pár schodů do patra, než zase čistit trávník,“ uzavírá historku ředitel Městské policie Rumburk Václav Němeček.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail