Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Válečné tažení proti drogám na Šluknovsku pokračuje

drogy

Rumburští kriminalisté byli ve svém protidrogovém tažení opět úspěšní. Ve čtvrtek 7. února zlikvidovali ve Šluknově, v bývalé restauraci Nový Soud, rozsáhlou varnu pervitinu. Ještě předtím si však na své konto připsali úspěšný zákrok proti pěstitelům konopí ve Varnsdorfu a v Rumburku. A to vše během pouhých čtrnácti dní.

Ve šluknovské čtvrti Císařský byla rumburskými kriminalisty sedmého února odhalena další varna pervitinu, a to v budově bývalé restaurace Nový Soud. Policisté a kriminalisté se služebním psovodem obsadili budovu v časných ranních hodinách. Jejich práci jim komplikoval jen silný mráz, který v tu chvíli klesl pod třináct stupňů.

„Byla to poměrně rozsáhlá varna, klasické drogové doupě plné špíny, odpadků, použitých stříkaček a jehel, a hlavně chemikálií nutných k výrobě drog,“ popisuje místo činu šéf rumburských kriminalistů Jiří Kulhavý. Ten se může pochlubit ale i tím, že se jeho týmu podařilo během pověstné jedné rány zasáhnout hned dvě mouchy najednou. „Na místě jsme zadrželi dva muže. Kromě majitele nemovitosti to byl i celostátně hledaný muž, který byl v pátrání přes třicet měsíců od srpna loňského roku,“ dodává Jiří Kulhavý.

„Na místě činu se nacházela i žena, která byla policisty předvedena k podání vysvětlení. Také zde byly za pomoci speciálně vycvičeného služebního psa nalezeny a zajištěny drogy společně se surovinami a věcmi používanými k jejich výrobě,“ vyjádřila se k případu policejní tisková mluvčí Petra Trypesová a dodala, že na celostátně hledaného dvaačtyřicetiletého muže bude kromě sdělení obvinění z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy také podán návrh na vzetí do vazby.

Ani sedmatřicetiletý majitel nemovitosti obvinění za stejný trestný čin neunikne, a to už i kvůli tomu, že jeho trestní rejstřík může o mužově nezákonném jednání z minulých let dlouze vyprávět. Tentokrát však na obviněného nebude, podle Petry Trypesové, policie podávat návrh na vzetí do vazby a muže bude vyšetřovat na svobodě.

Oběma provinilcům hrozí za způsobené protiprávní jednání až pětileté odnětí svobody, ve zvlášť závažných případech se délka může protáhnout až k deseti letům vězení. Kromě odnětí svobody může být provinilcům uložen peněžitý trest či propadnutí majetku.

gdo

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail