Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Základní škola U Nemocnice otevírá další první třídu

Rodiče prvňáčků mají velký zájem o vzdělávání svých dětí na Základní škole U Nemocnice v Rumburku. Škola jim vyšla vstříc a žádné dítě neodmítla.

K letošnímu zápisu do prvních tříd přišlo na takzvanou novou školu 73 dětí. Škola však zpočátku nemohla přijmout všechny. „Rádi bychom vyhověli všem rodičům a jejich děti přijali, ale na základě rozhodnutí zřizovatele a po dohodě s ostatními školami v Rumburku budeme moci otevřít jen dvě třídy a přijmout maximálně šedesát dětí,“ uvedla před časem vedoucí učitelka 1. stupně Iveta Adamcová.

Ředitelka školy Romana Bušková přiznává, že jí zájem velmi těší a dodává, že mnoho žadatelů je i z jiných měst. „Mrzelo by mě, kdybychom nemohli všechny děti přijmout a museli je odmítat, a tak jsem požádala zřizovatele o možnost otevřít ještě jednu třídu navíc. A naštěstí mi bylo vyhověno,“ raduje se ředitelka. Škola U Nemocnice tak v září otevře tři první třídy.

Obavy, že by tímto krokem mohly utrpět zbývající dvě základní školy v Rumburku, však nejsou na místě. „Letošní rok byl na prvňáčky nezvykle plodný,“ zdůrazňuje vedoucí Odboru školství a tělovýchovy Městského úřadu Rumburk Iva Štěfáčková. „K zápisu letos přišlo 145 dětí, což je téměř o třicet víc, než vloni. Takže ve všech rumburských školách se první třídy otevřou a všechny budou plné,“ dodává. Do Základní školy v Horním Jindřichově nastoupí v září sedmadvacet prvňáčků, také Základní škola Tyršova zcela naplní dvě první třídy. Podle Ivy Štefáčkové je tak rozložení prvňáčků do rumburských škol ideální.

„Každá škola zná svou kapacitu a každý ředitel ví, kolik dětí jeho škola pojme. Škola U Nemocnice má kapacitu šest set dětí a ani otevřením další třídy nebude tento limit překročen. Takže je plně v kompetenci ředitelky další třídu otevřít a je dobře, že bude poptávka rodičů, a to i mimorumburských, uspokojena,“ dodává vedoucí odboru.

gdo

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail