Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krátce z rumburské radnice

Rada města Rumburku jmenovala do funkce vedoucího Odboru komunálních věcí Městského úřadu Rumburk s účinností od 1. 2. 2013. Libora Šimečka, který ve funkci vystřídal Jiřího Tillnera.

Rada města Rumburk zrušila starý Organizační řád Městského úřadu Rumburk, schválený 16. 2. 2012, a vydala Organizační řád nový. Ten je platný od 1. 2. 2013 a upravuje rozložení úřednických míst a organizaci jednotlivých odborů. Celkový počet zaměstnanců zařazených do Městského úřadu Rumburk, včetně hasičů a strážníků Městské policie Rumburk, byl stanoven na 113.

Občanské sdružení LUNGTA neuspělo u Rady města Rumburku se svou žádostí o připojení Rumburku k mezinárodní kampani „Vlajka pro Tibet,“ která symbolizuje odpor civilizovaného světa proti čínské okupaci Tibetu. Rumburští radní rozhodli nepřipojit se k této akci, a tak 10. března nad Rumburkem tibetská vlajka nezavlaje.

Město Rumburk se bude v letošním roce spolupodílet na pořádání hned několika významných akcí. Rada města rozhodla o spolupořadatelství XXVI. ročníku mezinárodního etapového cyklistického závodu žen Tour de Feminin 2013 – O cenu Českého Švýcarska, který se bude konat ve dnech 4. – 7. července 2013. Město tuto akci podpoří finančně i organizačně.

Dále se bude spolupodílet na organizaci a finančním zajištění 29. ročníku mezinárodního silničního závodu amatérů Tour de Zeleňák 2013, který se uskuteční 7. září 2013. V únoru se stalo město spolupořadatelem výstavy Dějiny z nedaleka, v září podpoří 17. ročník Loretánských slavností a v květnu 7. ročník Loretánské noci. V dubnu bude Rumburk participovat na otevření Expozice církevního umění Šluknovska, bez podpory Rumburku nebude ani XV. ročník mezinárodního srazu majitelů motocyklů Čechie – Böhmerland, který projede výběžkem 7. září, a ani akce Veteránem Severem, která je naplánována na 17. srpna.

Tisk Tisk | E-mail E-mail