Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští policisté mají novou vstupní halu

policie_1

Ponuré a nedůstojné prostředí policejní služebny v Rumburku je již minulostí. V druhé polovině minulého roku byla přistavěna nová vstupní hala policejního oddělení a v lednu tohoto roku byla slavnostně otevřena. Nová moderní recepce je nyní nejen přívětivějším prostředím pro občany, ale také důstojnějším pracovištěm pro sloužící policisty.

Moderní vrátnice byla v Rumburku vybudována v rámci projektu Ministerstva vnitra P 1000, který vznikl na popud tehdejšího ministra Ivana Langera. Jeho snahou bylo modernizovat policejní služebny po celé republice dle požadavků 21. století. „Modernizace služeben se provádí jak z hlediska služeb pro občany v duchu hesla policejní služebna – místo důvěry a bezpečí, tak jde o zlepšování pracovních podmínek pro policisty,“ píše se na webových stránkách ministerstva.

Součástí nové přístavby rumburského policejního oddělení je přijímací recepce vybavená také dětským koutkem, moderními technologiemi vybavená dozorčí místnost a výslechová místnost.

„Jsme za to rádi a jsme na to pyšní,“ říká vedoucí rumburských policistů Josef Hýbl. „Toto luxusní prostředí nejenže přispělo k lepší prezentaci policie jako takové, ale hlavně je to prostředí, které odpovídá požadavkům dnešní moderní doby. Je důstojné pro občany a je kvalitním pracovištěm pro policisty,“ zdůrazňuje.

Stávalo se dříve, že občan, který navštívil policejní služebnu zrovna ve chvíli, kdy policisté byli na výjezdu, musel na ně čekat před budovou nebo musel přijít jindy. Nová stavební úprava policejní služebny dnes nabízí jiné možnosti. Od rána do půl čtvrté odpoledne je občanům k dispozici recepční, která se jim věnuje a řadu věcí s nimi může projednat předem. Při čekání pak občané mohou využít pohodlné vybavení s bezbariérovými toaletami a s přebalovacím pultem pro malé děti.

Dozorčí místnost je plně modernizována a vybavena kamerovým a záznamovým systémem. „Dozorčí, který zároveň plní dost náročnou funkci operátora, tak má přehled o dění v celém objektu policejního oddělení v Rumburku. Zároveň může pohodlně komunikovat i s vnějším i vnitřním prostředím, má pod dozorem policejní cely a díky modernímu vybavení je tak jeho práce vysoce profesionální,“ dodává Josef Hýbl. Policisté jsou vděčni i za vybudování výslechové místnosti, která už svým umístěním v přízemí budovy umožňuje oddělit vyslýchané osoby, ať již jsou to poškození, nebo pachatelé, od pracovního zázemí policistů.

Rumburská policejní služebna zaznamenala za poslední dva roky i další stavební úpravy, prošla rozsáhlou rekonstrukcí střechy a fasády. „Na jaře nás čekají již jen terénní úpravy v okolí služebny. V plánu je ještě vybudování jednoho parkovacího místa pro vozíčkáře a rekonstrukce fasády na další části budovy v policejním areálu,“ uzavírá Josef Hýbl.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail