Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Stipendia mají podpořit motivaci k učení

V letošním roce se pro žáky prvních ročníků středních škol otevírá další možnost získat stipendium Patria. „Projekt stipendií ve Šluknovském výběžku organizujeme ve spolupráci s Člověkem v tísni. Jedná se o prospěchová stipendia, kdy má žák, pokud splní podmínky, možnost získat měsíčně tisíc korun určených na náklady spojené se studiem a bydlením rodiny. Jak bylo se stipendiem naloženo, musí pravidelně každý měsíc dokládat,“ uvedla koordinátorka projektu Petra Vrajová.

Aby mohl student stipendium získat, musí splňovat několik podmínek. Například alespoň jeden z rodičů musí mít pouze základní vzdělání, student musí mít omluvenou veškerou absenci, která nesmí převyšovat pětadvacet procent zameškané školní docházky. Na vysvědčení nesmí mít student horší známku než trojku ze čtyř klíčových předmětů a nesmí získat ani jednu pětku nebo neklasifikovaný předmět. Pokud tyto podmínky žák splní, má možnost získat stipendium až na dva roky.

Zájemci o stipendium musí vyplnit formulář s žádostí a společně s kopií pololetního vysvědčení ho odevzdat v komunitním centru v Krásné Lípě nejpozději do 10. března tohoto roku. Žádosti jsou ke stažení na internetu, na stránkách Kostky Krásná Lípa nebo přímo v komunitním centru, kontaktní osoba Petra Vrajová, mentor@krasnalipa.cz, tel.: 775 708 087.

-g

Tisk Tisk | E-mail E-mail