Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Bojujeme proti šikaně

Šikana na školách je závažný a stále zhoršující se problém, který může dětem znepříjemnit každodenní pobyt ve škole. Od října roku 2012 se pět studentek z Gymnázia Rumburk (Andrea Hýblová, Tereza Kozáková, Linh Nguyen Thuy, Karolína Marešová a Karla Strachoňová) rozhodlo v rámci školního projektu »Já, občan« s tímto nepříjemným problémem něco dělat. Studentky se zaměřily na tři školy, a to na Základní školu U Nemocnice Rumburk, Gymnázium Rumburk a Základní školu E. Beneše ve Varnsdorfu.

Informace o situaci na těchto školách, získaly studentky pomocí ankety pro žáky šestých až devátých tříd. Výsledky jsou alarmující.

„Z anketních lístků vyplynulo, že bohužel opravdu téměř dvě stě žáků z téměř čtyř set odpovědělo, že se ve svém okolí už se šikanou setkalo. Avšak mnozí z nich sami obětí nebyli. To mě bohužel přivedlo k domněnce, že by se klidně mohlo stát, že někteří žáci o šikaně vědí, ale oběti šikany nepomohou,“ uvedla Karla Strachoňová. Z těchto výsledků lze bohužel říct, že v některých třídách zřejmě šikana probíhá, nebo probíhala. Rozhodně je potřeba žáky informovat o tom, co znamená šikana a jak se jí lze bránit. Prozatím se studentky rozhodly vyvěsit po Rumburku letáky, které budou občany informovat o možnostech, jak se šikaně bránit.

Projekt, na kterém dívky pracují, bude prezentován na konci školního roku na Gymnáziu Rumburk. Do té doby se dívky budou snažit přimět žáky 2. stupně základních škol, aby si pomáhali a udržovali mezi sebou dobré vztahy.

graf_1

Vaše připomínky nebo dotazy
posílejte na e-mailovou adresu
karca.maresova@seznam.cz.

Děkujeme

Tisk Tisk | E-mail E-mail