Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Malí s velkými aneb Jaké to je ve zdravotnické škole

zdravotnici

V rámci dlouholeté spolupráce se i letos uskutečnilo setkání dětí z Mateřské školy Komenského se studenty Střední zdravotnické školy v Rumburku. A to hned třikrát, postupně po jednotlivých odděleních školky. Téma setkání bylo zaměřeno na zdravotnictví, péči o své zdraví, a především odstranění strachu z lékařského prostředí.

Studentky a studenti na budoucí školáčky již čekali a rozdělili je do menších skupin. Každá skupina měla svého velkého průvodce, který je vodil po škole, vysvětloval jim, co je čeká a povídal si s nimi. Ve třídách uzpůsobených jako nemocniční pokoj na malé zvídálky čekali další studenti, kteří ukazovali nejrůznější dovednosti, jako je zavázání poraněné končetiny, zkouška zraku, masáž srdce nebo ukázka anatomie těla a fungování některých orgánů. A aby to nebylo jen učení, zahrály si děti se sestřičkami pexeso, vybarvily obrázek, nakreslily plakát z barevných očí nebo se povozily na vozíku.

Po akci studenti hodnotili svou zkušenost s dětmi. Někteří se přiznali, že se jim rozšířil obzor a již se těší na praxe, kde si své nové zkušenosti vyzkouší. Také ocenili znalosti a dovednosti malých dětí, jejich statečnost při navazo-
vání komunikace, překonávání ostychu a obav z nového prostředí. A nás, učitelky, velmi potěšilo, že si všimli a ocenili náročnost našeho povolání. Školkové děti přišly z návštěvy nadšené a barvitě vypravovaly každému, kdo byl ochotný naslouchat, co nového zažily, jak se jim to líbilo a ještě několik dnů se dožadovaly opakované návštěvy. Závěrem děkujeme pedagogickému sboru SZŠ za pěkně připravenou a zorganizovanou akci a krásný zážitek.

kolektiv MŠ Komenského
redakčně kráceno

Tisk Tisk | E-mail E-mail