Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 20. 3. 2013 | Nezařazené

Požár v Rumburku vyhnal dvě desítky rodin z domova

pozar

Téměř dvě desítky rodin musely být evakuovány při požáru bytu v panelovém domě v Polní ulici v Rumburku.

K požáru, který byl nahlášen krátce po sedmé hodině večer, se do několika minut dostavily výjezdové jednotky dobrovolných hasičů z Rumburku a profesionálové z Varnsdorfu a Šluknova. Oheň se jim podařilo dostat pod kontrolu během hodiny.

Podle prvotních informací byl příčinou požáru zřejmě výbuch televizního přijímače. Oheň se pak během několika okamžiků rozšířil po celém pokoji. Majitelé bytu stačili utéct na poslední chvíli. Z domu však museli být kvůli zakouření a nebezpečí šíření požáru evakuováni i ostatní obyvatelé domu. Vrátit se mohli až po několika hodinách, kdy byl již požár uhašen a všechny prostory domu odvětrány od kouře a jedovatých zplodin.

Přesto se několik osob nebezpečného kouře nadýchalo a záchranka je musela odvézt do Lužické nemocnice k ošetření.

Na místo neštěstí se také okamžitě dostavil starosta města Jaroslav Trégr.

„Tu informaci jsem dostal před několika minutami. Přijel jsem sem, abych zjistil, co můžeme udělat pro tu poškozenou rodinu, jestli nebude nutné zajistit jim náhradní ubytování a podobně,“ uvedl starosta města. Ten se také domluvil s předsedou sdružení nájemníků, jímž dům patří, na případné pomoci při sanaci domu. „Při požáru prasklo topení v poškozeném bytě a tím pádem byla vyřazena celá stoupačka. V bytech nad tímto pokojem tedy nemohou nájemníci topit, navíc byt nad požárem je poškozen požárem a byt o patro níže je zničený vodou, která se prosákla při hašení. Pokud budou nájemníci potřebovat, radnice udělá maximum pro to, abychom obyvatelům domu pomohli,“ uvedl starosta Trégr.

gdo

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail