Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na ZŠ U Nemocnice vychovávají děti k aktivnímu sportu

sportovka

Na Základní škole U Nemocnice v Rumburku vznikl v roce 2009 projekt sportovních tříd, jehož prvotní myšlenkou bylo, aby si děti vyzkoušely co největší množství sportovních aktivit a našly pro sebe tu nejlepší, v níž by se mohly realizovat.

Děti tak stráví dvě hodiny týdně sportovní přípravou, kterou vedou zástupci sportovních klubů a školní trenéři. Malí sportovci tak rozvíjejí své pohybové dovednosti a schopnosti, a ti, kteří ještě nejsou členy žádné organizace, mohou být začleněni do vybraného sportovního klubu.

Letos navštěvují sportovní třídy žáci od 1. do 4. ročníku a mají již za sebou několik zajímavých sportovních aktivit. Tím vůbec prvním sportem byla atletika jako symbolická „královna sportů.“ Na letním stadionu, po dobu čtyř týdnů, děti poznávaly základy hodů, běžecké techniky, skoků a všeobecné pohybové průpravy, to vše pod vedením zkušených trenérů Winterové, Galbavé, Lhotákové, Wintera, Gajdoše, Koutného a Hamady.

Druhým blokem pokračoval projekt v bazénu pod vedením trenérů Plaveckého klubu. První dvě hodiny byly zaměřeny na všeobecný rozvoj plaveckých dovedností (práce horních a dolních končetin, splývání, dechová cvičení, základy skoků do vody), zbylé dvě hodiny byly věnovány závodům.

Třetí blok byl zaměřen na bruslení s trenéry Hamadou a Andrlovou. V průběhu čtyř hodin si děti zdokonalily techniku v bruslení vpřed, přešlapování a brzdění. Každá hodina byla obohacena různými hrami, za které děti obdržely sladké odměny, jež byly sponzorským darem rodičů. Poděkování patří rodičům, kteří se velkou měrou podíleli na tréninkových hodinách – paní Fanderlikové, Tlapákové, Ducháčové, panu Tejnorovi a Tlapákovi.

V lednu se v areálu judistického oddílu uskutečnily tréninky juda pod vedením trenéra Kouteckého. Děti se zde seznámily se základními judistickými technikami, například úchopy, postoji, pády, vychýleními a hody.

A co malé sportovce čeká v druhém pololetí? Košíková, volejbal, míčové dovednosti, fotbal a lezecká průprava. Přejeme jim spoustu krásných sportovních zážitků a všem dospělým, kteří se dětem věnují, za jejich práci a čas děkujeme.

ZŠ U Nemocnice

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail