Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Fyzické testy prověřily připravenost rumburských městských strážníků

Sto metrů plavání, třicet kliků, padesát lehů-sedů a deset angličáků, a to do pěti minut, to byla první z fyzických prověrek, kterou minulý týden (12. 3.) podstoupili rumburští strážníci.

„Tyto fyzické testy jsou dost náročné, ale nemá s nimi problém ten, kdo se alespoň trochu věnuje nějakému sportu a pohybu. Zvládnout se to dá,“ vysvětluje ředitel Městské policie Rumburk Václav Němeček.

Z první skupiny strážníků, kteří testy prošli, byli úspěšní jen čtyři. Někteří skončili těsně za časovým limitem. Ale všichni budou mít možnost své výkony za několik týdnů si opravit.

„Při těchto testech se prověřuje síla, dynamika, vytrvalost a výbušnost, prostě všechno, co by měl dobrý strážník mít, pokud mluvíme o jeho fyzické přípravě. Ale pro mě to není jediné kritérium, podle čeho posuzuji, jestli je strážník dobrý, nebo ne,“ zdůrazňuje Václav Němeček. Jak sám přiznává, zásadní pro něj je, jaký je strážník ve službě. „Není tragédií, že někdo neudělá třicet kliků. To se dá s trochou tréninku brzy napravit. Ale důležité je, jak ten člověk maká ve službě, jak mu to myslí, jestli se někde nezašívá, nepřehlíží lumpárny, je důležité, jestli je to férový chlap s citem pro svoji práci. Těchto vlastností si vážím nejvíc,“ dodává Němeček.

A není pro něj zklamáním, že se jen čtyři muži vešli do časového limitu?

„Není,“ říká ředitel strážníků. „Smyslem testů není kluky ponížit a zesměšnit je, že něco nezvládají. Cílem je ukázat jim, že na sobě musí ještě zapracovat, že mají ještě rezervy. Jsou to dobří kluci a ve všech je potenciál, aby byli ještě lepší,“ je přesvědčený Němeček.

Na rumburské strážníky čekají fyzické testy každý rok. Letos byly v bazénu, v dalších letech je čeká vytrvalostní běh a opičí dráha, střelecké zkoušky, nebo sebeobrana.   

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail