Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 14. 5. 2013 | Nezařazené

Rumburští už mají sportovce roku 2012

Sporovec roku 2012

Kinosál Domu kultury Střelnice v Rumburku se 13. 5. před pátou hodinou odpolední dokonale zaplnil. Přítomní byli zvědaví na to, kdo bude oceněn jako sportovec loňského roku. Na všechny umístěné čekaly dary od sponzorů a finanční poukazy od Města Rumburk. Šestým ročníkem akce Sportovec roku prováděl Marek Winter, který se svého úkolu zhostil naprosto skvěle.

Program zahájily jiříkovské mažoretky v růžovočerných oblečcích a divákům předvedly báječně sehranou sestavu napasovanou na moderní taneční hudbu. Jakmile skončily, po pódiu se prohnal medvěd, letošní maskot akce, se squashovou raketou. Náčiní střídal tematicky, předvedl své umění i s kužely a stuhou a měl důležitou roli rozptylovače diváků, když se program zadrhl kvůli zradě techniky.

Do letošního klání se dostalo třináct sportovců a tři sportovní týmy. Od veřejnosti bylo vybráno přes tři sta hlasovacích lístků. Vítěze nakonec vybrala Komise pro sport s pomocí odboru školství, kultury a tělovýchovy. Hlasovalo se ve čtyřech kategoriích – sportovec do osmnácti let, sportovec nad osmnáct let, kolektiv roku a trenér roku.

Samozřejmě nechybělo úvodní slovo starosty Rumburku Jaroslava Trégra, který srdečně přivítal všechny návštěvníky a krátce pohovořil o nutnosti vést mládež ke sportu, aby nedostala příležitost sklouznout k rizikovému chování. „Sportu zdar, tomu rumburskému zvlášť,“ zakončil svůj projev a na pódiu ho vystřídali Sporťáčci, předškoláci z atletického oddílu TJ Rumburk. Ti předvedli typickou ukázku svého tréninku a párkrát došlo k malému zmatení cvičenců, které působilo zkrátka dětsky a úsměvně.

Po malých atletech ovládli pódium atleti z kategorie mládeže. Celý pomyslný stupeň vítězů byl jejich. Třetí místo získal František Vyčítal z TJ Rumburk, druhé místo obsadila Eliška Drahotová a první příčku si vybojovala její sestra Anežka, obě z USK Praha. Moderátor vyjmenoval několik úspěchů každého z umístěných, aby si publikum umělo představit, jak tvrdě na sobě sportovci dřou a že svůj titul nedostávají zadarmo. Ceny předali umístěným společně se starostou Trégrem i místostarosta Darek Šváb a Alena Winterová. Moderátor měl pro vítězku připravené otázky, tak se všichni mohli dozvědět, že si Anežka nevybrala chůzi, ale chůze si vybrala ji, že je výhoda mít s sebou na závodech svou sestru a že obvykle trénuje tři hodiny denně.

Ve veřejné anketě v této kategorii zvítězila Pavlína Koutecká z rumburského Judo klubu.

V kategorii dospělých získala třetí místo veteránka Alena Winterová z TJ Rumburk, druhé místo obsadil motocyklista Libor Kamenický z AMK Hořice, na první místo se dostal atlet Ondřej Motl z TJ Rumburk, za kterého ocenění převzala maminka, protože Ondřej se připravoval na Evropský pohár v Dudincích.

Veřejnou anketu v této kategorii ovládla volejbalistka Nikola Jindrová z TJ Rumburk.

Vyhlašování protnulo vystoupení moderních gymnastek z TJ Rumburk, které předvedly svou sestavu s deštníky. Následovalo vystoupení jednotlivých gymnastek, při kterém nezapomněla zklamat technika, ale diváci rádi doprovodili dívky rytmickým tleskáním.

Po gymnastice se slova ujal opět moderátor a vyhlásil trenérskou kategorii. Třetí místo obsadila opět Alena Winterová za trenérství atletiky, o stupeň lépe se umístil Antonín Koutný taktéž za atletiku, pro pomyslné zlato si došel trenér judistů Jiří Koutecký mladší, který dostal i nejvíc hlasů ve veřejné anketě. Koutecký v krátkém rozhovoru přiznal, že občas chodí doma v kimonu. Je prostě pohodlné.

Poté došlo i na vyhlášení nejlepšího kolektivu. Po oddílu gymnastiky TJ Rumburk na třetím místě a po volejbalistech TJ Rumburk na místě druhém si došli pro zlato rumburští judisté.

Předvést své umění přišly i dívky ze Základní školy Tyršovy, tentokrát šlo o ukázku aerobiku. Hned po nich byl za zásluhy o rozvoj rumburského sportu oceněn Karel Pekárek, volejbalista, tenista a basketbalista v jedné osobě. A jelikož toto ocenění může každý získat jen jednou, doporučil pro příští rok na své místo na pódiu Antonína Koutného.

Na závěr vyhlašování vylosovaly mažoretky tři anketní lístky, pro jejichž pisatele byly připraveny dárkové balíčky.

Mažoretky svými elegantními kreacemi také uzavřely celý program. Od teď se můžeme těšit, kdo nás svými výkony překvapí za rok, při vyhlášení ankety Sportovec roku 2013.

Petra Malá

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail