Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Divadelní soubor Hraničář zaznamenal na Děčínské bráně velký úspěch

hranicar

Ve dnech 21. až 24. 3. proběhla v Děčíně přehlídka amatérských divadelních souborů. Té se již tradičně účastnil i rumburský ochotnický soubor Hraničář se svou inscenací hry Ženitba. Rumburské představení bylo jedním ze šesti soutěžních a jako takové se v divácké soutěži umístilo na druhém místě. Za své výkony pak byli oceněni jak herci Vojtěch Smetana (za roli Podkolatova) a Oldřiška Jeřábková (za roli Agáty) čestným uznáním, tak i sama režisérka Marcela Koukolská (za práci s tak mladým souborem).

Přehlídka byla plná kvalitních představení, kterých bylo spolu s těmi nesoutěžními deset. Do Děčína také dorazily dva zahraniční soubory. Prvním byl španělský soubor hrající hru December, druhým pak soubor rumunský s hrou Irish Poem for Violin and Soul. Obě tato představení byla velice inspirující, neboť se nejednalo o klasické divadlo tak, jak ho známe od nás.

Za soubor mohu říci, že přehlídka byla vydařená a bylo se na co koukat. Naše představení se také povedlo a od poroty jsme slyšeli převážně pochvaly. Odvezli jsme si mnoho inspirace a zkušeností a těšíme se na další ročník!

K.O.

Tisk Tisk | E-mail E-mail