Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jiří Šlégr na Tyršovce

slegr

Rumburskou základní školu v Tyršově ulici navštívil bývalý hokejista a současný poslanec Jiří Šlégr. Cílem jeho návštěvy bylo především přesvědčit děti o smysluplnosti a nutnosti sportovat a aktivně se věnovat pohybu. Na hodinové besedě jsme se dozvěděli něco z jeho velmi bohatého sportovního života, ve kterém dosáhl opravdu významných úspěchů. Těmi nejobdivuhodnějšími jsou vítězství na MS 2005 ve Vídni, vítězství ve Stanley Cupu, ale především pro něho nejcennější medaile – zlato ze zimních olympijských her v Naganu v roce 1998.

Děti se dotazovaly nejčastěji na to, jak vidí současnou situaci v českém hokeji, ale spousta otázek padala i na spolupráci s takovými hráči, jako je Jaroslav Jágr nebo Dominik Hašek. Dojímavou pak byla vzpomínka na Ivana Hlinku.

Protože máme děti zvídavé, ptaly se samozřejmě i na jeho soukromý život. Ani o něm se hokejista nezdráhal mluvit. Pár otázek padlo také na jeho současné povolání poslance Parlamentu ČR. Ujistil nás, že se snaží prosadit, aby se sportu a sportovcům, kteří reprezentují naši zemi, dostalo nejen poděkování, ale i finanční pomoci.

I přesto, že je Jiří Šlégr člověk, který toho ve svém sportovním životě hodně dokázal, působil velmi mile a skromně a děti prožily zajímavé odpoledne.

Jana Masařová
ZŠ Tyršova Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail