Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

KDE POMÁHÁ KUŘE

Dítě vidí, slyší

Je mi 16 let a zmlátil jsem tátu. Vlastně to není můj pravý táta, ale přítel matky, který s námi už 4 roky bydlí a mámu mlátí. Já jsem ho vlastně nenapadl, ale chránil jsem mámu, když jí Pepa chtěl dát zase facku. Máma je hodná a já se o ni bojím… Mám ještě malou ségru a o tu se bojím taky. Co když ji bude mlátit taky. Já se ubráním, ale ona ne.     Jirka a Eliška

Jirko, jsi statečný kluk, když jsi chránil maminku a když chceš, aby vám někdo pomohl. I když je to pro tebe těžké, bohužel řešení je ve velké míře na mamince. Aby zvážila, zda je dobré s Pepou žít. Maminka, ale i ty nebo sestra, můžete zajít na policii a vše, co se doma děje, popsat. Můžeš také zajít na městský úřad na oddělení sociálně právní ochrany dítěte a i tam sdělit, co s Eliškou oba řešíte… Určitě bych matce sdělila tvé rozhodnutí pomoci jí, sobě, sestře… Může se ale stát, že maminka nebude připravena vztah s Pepou ukončit, i když si je vědoma, že vy jako děti jste součástí jejího příběhu. Možná by matka souhlasila s návštěvou v intervenčním centru, poradně pro osoby ohrožené násilím. Rady sociálních pracovníků nebo právníka jí pomohou ujasnit si, jak dál vztah s partnerem řešit, zda zůstat ve vztahu – nebo odejít, jak chránit sebe, vás jako děti v případě dalšího incidentu. Dozví se, že je možné žádat nejen policii, ale i soud o zajištění bezpečí vykázáním násilné osoby na určitou dobu z bytu… I to může být jednou z cest, kdy si člověk, který ubližuje blízkým, může uvědomit, co se rozhodně ve vztahu dvou lidí nedá donekonečna tolerovat. Jirko, to že jsi bránil matku proti další dospělé osobě, může být i pro tebe citlivou záležitostí, se kterou je někdy složité se sám vypořádat. Pokud tomu tak je, nabízím ti rozhovor na některé z telefonických linek důvěry nebo rovněž osobní konzultaci v intervenčním centru.

Intervenční centrum pro osoby ohrožené domácím násilím, Ústecký kraj

Osobní konzultace v Rumburku, budova nádraží ČD, Máchova ulice, čtvrtek od 10.00 do 16.00 hod. Poslední konzultace hodinu před ukončením provozní doby. Objednání a konzultace na tel. 475 511 811 od pondělí do pátku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail