Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Policisté hledali na rumburské střední škole drogy

drogy

Na Střední zdravotnické škole a Obchodní akademii v Rumburku se jednoho jarního dopoledne objevili policisté. Mezi studenty hledali omamné a psychotropní látky.

Muži z pořádkové policie obvodního oddělení v Rumburku společně s rumburskými kriminalisty a samotným vedením školy pojali akci jako preventivní. Jejich vpád logicky nebyl hlášen předem.

Do školy s nimi dorazil i psovod se psem vycvičeným na vyhledávání drog. Pes označil ve škole několik batohů zdejších studentů, které ředitel poté vyzval, aby označené věci předložili. Žádné drogy však nakonec u nikoho policisté nenašli. Bohužel to ale jednoznačně neznamená, že jsou drogy pro studenty velkou neznámou.

Policisté nevyloučili, že by se akce mohla opakovat, protože vzrůstající počty osob závislých na návykových látkách nenechávají v klidu snad nikoho.

Ředitel školy Ladislav Pokorný se k akci nechtěl a ani nemohl příliš vyjadřovat. Byl zavázán mlčenlivostí. Odmítl také možné varianty typu co by, kdyby.

„Vedení školy vědělo, že se u nich policisté hledající drogy objeví. Jediným překvapením pro něj bylo, že se tak stalo právě ve čtvrtek,“ vyjadřuje se k přítomnosti mužů zákona na škole místostarosta Darek Šváb.

pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail