Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Severní stopou – 37. ročník turistického pochodu

Pořádá Klub českých turistů Dolní Poustevna ve spolupráci s Městem Dolní Poustevna v sobotu 11. 5. 2013

  • Start č. 1: 8.00 – 11.00 hod. – turistická chata za hřištěm v Dolní Poustevně, 9.00 – 11.00 hod. – pro krátké trasy 3, 5, 8 km a všechny cyklotrasy
  • Start č. 2: 8.00 – 11.00 hod. – Velký Šenov, Centroflor, u nádraží – pro trasu 16 km, 9.00 – 11.00 hod. – Velký Šenov, Centroflor, pro trasu 10 km a cyklotrasu

Turistickou atrakcí letošní Stopy bude rozhledna Tanečnice. Všechny pěší trasy mohou být absolvovány stylem Nordic walking. Na startu v Dolní Poustevně bude možnost si hůlky zapůjčit.

Start z Dolní Poustevny
Trasa Nordic walking v cíli na Čtverci (kondiční 2 km dlouhá okružní trasa navíc). Na Čtverci bude možnost si hůlky zapůjčit.

Trasa 3 km je vhodná především pro zdravotně postižené, navštíví poustevenský kostelík (Centrum setkávání). Trasa 5 km projde Charlotinným údolím kolem Hraničního rybníku do Doliny a na Čtverec. Trasa 8 km zavede účastníky navíc ještě k vilémovskému kostelíku. Trasa 12 km projde do Sebnitz kolem pravěkého parku Urzeitpark, přes lyžařské sjezdovky, nejkratší cestou na Tanečnici, z Tanečnice kolem vilémovského kostelíku na Čtverec. Trasa 15 km zavede účastníky na Tanečnici přes Tomášov kolem smírčího kříže. Trasa 20 km vede přes Waldhaus, Wachberg a po Zlodějské cestě přes Tomášov na Tanečnici. Tuto trasu je možno prodloužit na 25 km přes Weifberg.

Cyklotrasy nebudou vyznačeny. Jede se jen po silnicích a veřejných cestách. Cyklotrasa 25 km projede do Sebnitz přes Buchberg a Hertigswalde na Waldhaus. Odtud dále na Tomášov a Tanečnici. Z Tanečnice přes Mikulášovice, vilémovský kostelík na Čtverec. Cyklotrasa 30 km navštíví navíc Wachberg. Cyklotrasa 42 km pojede ještě přes Hinterhermsdorf a Weifberg.

Start z Velkého Šenova
Trasa 10 km navštíví šenovské koupaliště, projde do Mikulášovic, Vilémova a na Čtverec. Trasa 16 km pokračuje z Mikulášovic na Tanečnici a vrací se s ostatními trasami na Čtverec. Cyklotrasa 24 km povede přes šenovské koupaliště, Leopoldov, Staré Hraběcí, Salmov, Mikulášovice, Tomášov, Tanečnici, a dále jako ostatní cyklotrasy přes Mikulášovice na Čtverec.

Na kontrolách obdrží účastníci zajímavá razítka (barevné kontrolní etikety). Na krátkých trasách (5 a 8 km) budou pro děti připraveny soutěže o bonbóny.

Cíl pochodu bude jako každoročně na Čtverci v Dolní Poustevně. Každý účastník obdrží barevný pamětní list a suvenýr z keramiky. Odměna bude též pro 3 nejmladší a 3 nejstarší účastníky. Zajištěn je prodej občerstvení a turistických zajímavostí. Celý den bude hrát country kapela Srdíčko. Pro děti budou zajištěny atrakce. Na Čtverci bude probíhat doprovodný zdravotní program k Nordic walking.

Podrobnější informace o trasách naleznete v propozicích Severní stopy 2013 (ke stažení na www.severnistopou.cz).

Informace i propozice obdržíte též na e-mailové adrese: leksa@centroflor.cz, tel.: 412 315 903, 602 126 390.

Tisk Tisk | E-mail E-mail