Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 5. 6. 2013 | Nezařazené

Albrecht Berka z Dubé přivítá na Tolštejně vyslance pohádkových zemí

Na historicky prvním sněmu na hradě Tolštejně se sejdou vyslanci pohádkových zemí z Čech. Albrecht Berka z Dubé, pán Tolštejnského panství, uvítá v neděli 9. 6. v 10.00 hod. vzácné hosty zastupující Kačenčinu pohádkovou říši, Jičín – město pohádky, Bohemii – Ve stopách předků, Pohádkovou Šumavu a Jižní Čechy pohádkové.

Na 14.00 hod. je připravena tradiční audience purkmistrů a rychtářů Tolštejnského panství na nádvoří hradu. Poté zástupci pohádkových království přednesou slavnostní zdravici, představí svou zemi a předají Albrechtu Berkovi vzácný dar.

Sněm pohádkových zemí je součástí 13. ročníku Tolštejnských slavností, které se odehrají o víkendu 8. – 9. 6. a na které srdečně zveme malé i velké návštěvníky. Slavnosti budou zahájeny v sobotu 8. 6. v 17.00 hod. u chaty Slovan v Jiřetíně pod Jedlovou, kde budou připraveny soutěže a hry pro děti. Ve 21.00 hod. odtud odejde světluškový průvod na hrad Tolštejn. Po příchodu průvodu vypukne ohnivá show za přítomnosti Bílé paní.

Hlavní program odstartuje v neděli 9. 6. v 10.00 hod. a bude v něm pamatováno na děti i dospělé. Účastníci v kompletním historickém kostýmu mají vstup zdarma. Jejich vstupenky budou opatřeny zvláštním číslem a v závěru slavností z nich vylosujeme tři výherce. Pro návštěvníky jsou po celou dobu slavností zajištěny stánky s občerstvením a s nabídkou řemeslných výrobků.

Jindra Koldová

Tisk Tisk | E-mail E-mail