Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mateřská škola v Sukově ulici pomáhá Vanesce

srdce

Má sběr víček od PET lahví smysl? Pro naši školku rozhodně ano. V úterý 2. 4.jsme se zapojili do sběru víček od PET lahví. Finanční výtěžek z této akce pomůže rodičům malé Vanesky z Chlumce nad Cidlinou, kterou trápí nemoc motýlích křídel. Cílem této akce není jen peněžní pomoc, ale také přiblížení tíživé životní situace malé Vanesky dětem. Naší snahou je tímto způsobem vytvářet u nich schopnost empatie, prosociální postoje a vztahy mezi lidmi. Na základě rozhovoru o této těžké nemoci děti pochopily důležitost jejich pomoci, což se projevilo v jejich snaze přinést pro Vanesku co nejvíce víček. Naše školka je s rodinou v kontaktu a děti velmi potěšilo, když jsme jim vyřídili pozdravy od Vanesčiny rodiny.

„Jsme nesmírně šťastni, ani jsme nedoufali, že bude mít Vaneska tolik přátel, a hlavně tolik lidí, kteří jí chtějí pomoci a pomáhají. Nesmírně si toho vážíme a moc děkujeme. Poděkování od celé rodiny i Vanesky vyřiďte i dětem,“ psala maminka Vanesky. Jsou to velmi emotivní a krásné zážitky. Děti ještě vymyslely, že Vanesku potěší společnou kresbou, kterou jí zašleme přímo domů do Chlumce.

Všem našim pomocníkům i jejich rodičům a ostatním, kteří pomáhají sbírat víčka, patří veliká pochvala a dík.

MŠ Sukova, Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail