Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

KDE POMÁHÁ KUŘE

Nikdo mě nechce, nikoho nemám

Je mi 10 let, naši se rozvedli a já bydlím s mámou a 2 bratry. Mám jiného tátu než oni, můj táta se o mě nikdy nezajímal, ani ho neznám. Strejda se teď zajímá jenom o kluky, bere si je na víkend. Protože jsou ještě docela malí, musím mámě hodně pomáhat, občas je pohlídám. Je mi smutno, máma se stará hlavně o kluky a chodí do práce. Nemám čas na sebe ani na kamarádky a ještě ke všemu mě nikdo nechce, nikdo se o mě nezajímá.     (Alena, Šluknovsko)

Asi nejlepší by bylo, kdybys mamince svěřila své pocity. Kdybys jí řekla, jak se cítíš opuštěná a osamělá. Možná by ti odpověděla, že to není tím, že tě nemá ráda a nemyslí na tebe, ale možná jen tím, že chodí do práce a musí se starat o dva malé bratry, kteří to ještě nedokáží sami jako ty. Jistě je maminka moc ráda, že jí pomáháš. Mohla bys zkusit zeptat se jí i na svého tátu, třeba by ti vysvětlila, proč jej neznáš, a možná by se to dalo i změnit. Možná ale opravdu tvůj pravý tatínek už má jiný život. Tvé pocity osamění a opuštěnosti by se daly zmenšit třeba návštěvami u babičky, tety nebo i jiného příbuzného. Třeba bys mohla navštěvovat nějaký kroužek nebo aktivity některé organizace, která se stará o děti tvého věku. Nejdůležitější ale pro tebe je se vším se svěřit mamince, uvidíš, že se situace alespoň trochu změní a maminka si na tebe udělá více času a po dohodě nechá taky více času tobě na tvoje zájmy. Mohla bys jí navrhnout, že každý den, až už budou tvoji bráškové spát, si spolu budete chvíli povídat, třeba u tebe v posteli, v pokojíku nebo i v kuchyni u nějakého mlsku nebo čaje. Bude to jenom tvoje a mámina chvilka, kdy si budete všechno říkat. Pokud by nic z toho nepomohlo, pak by bylo nejlepší vyhledat pomoc někde jinde, třeba u psychologa, paní doktorky na středisku, v krizovém centru nebo na oddělení sociálně právní ochrany dětí… Pokud žádnou z těchto organizací neznáš, popros paní učitelku, svěř se jí, jistě ti ráda poradí, pomůže…

Kde nás najdete?
Centrum krizové intervence
Osobní konzultace v Rumburku, budova nádraží ČD, Máchova ulice, pátek od 10.00 do 16.00 hod. Poslední konzultace hodinu před ukončením provozní doby. Objednání konzultace na tel. 475 603 390 (nepřetržitá Linka pomoci).

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail